Gmina Skaryszew: kilkaset osób na dożynkach w Modrzejowicach

Dodano: 9 września 2013, 13:43 Autor:

Kilkaset osób zjawiło się w niedzielę na skaryszewskich Parafialno-Gminnych dożynkach w Modrzejowicach.
Mieszkańcy z całej gminy Skaryszew przeszli w orszaku dożynkowym niosąc wieńce z każdego sołectwa.

Mieszkańcy z całej gminy Skaryszew przeszli w orszaku dożynkowym niosąc wieńce z każdego sołectwa. (fot. Archiwum)

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12 polową mszą pod przewodnictwem księdza kanonika doktora Dariusza Skroka, proboszcza parafii Skaryszew, oraz księdza kanonika Andrzeja Łączyńskiego, proboszcza parafii Odechów.

Wśród zgromadzonych byli przedstawiciele sołectw, starostowie dożynek - Justyna Pacek z Modrzejowic i Zbigniew Laban z Antoniowa, a także gospodarze gminy Ireneusza Kumięga, burmistrz Skaryszewa i Urszula Gowin, przewodnicząca Rady Miejskiej.

PODZIELILI CHLEB

Potem nastąpiło przekazanie chleba włodarzom miasta, a starostowie dożynek przypomnieli gospodarzom gminy, by bochen chleba dożynkowego, upieczony z tegorocznego ziarna, dzielić sprawiedliwie, by starczyło dla wszystkich. Burmistrz podziękował za chleb i ciężką pracę rolników. Kolejnym punktem uroczystości był ceremoniał dzielenia bochnów dożynkowego chleba i częstowanie nim publiczności.

Następnie zaprezentowały się zespoły muzyczne, ludowe i śpiewacze. Jedną z większych atrakcji dożynek było pieczenie chleba. Można to było zrobić na stoisku piekarni Tadeusza Cholewy. Każdy mógł sobie zagnieść ciasto na chleb, albo na podpłomyki. Prace przy wyrobie ciasta i pieczeniu chleba przyciągnęły spora grupę publiczności. Zapach pieczonego chleba roznosił się po całym terenie, nie brakowało więc chętnych do jego degustacji.

CIEKAWE KONKURSY

Były też oryginalne konkursy, jak ubijanie masła w maselnicy. Był też konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy i w tej konkurencji I miejsce zajął Maków Nowy, na drugim miejscu by ł Chomentów Puszcz, a na trzecim ex equo Gębarzów i Tomaszów. Konkurs na najładniejsze stoisko promocyjne swygrało sołectwo Bujak, przed Kobylanami, oraz ex equo Makowcem i Modrzejowicami. Niedzielną imprezę zakończyła zabawa taneczna.

Czytaj więcej o:
  • gmina skaryszew
  • modrzejowice
  • radom dożynki
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Który zbiornik wodny w okolicy uważasz za najlepszy?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 114.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.