Radom biegał po parku Leśniczówka. Wygrał Mateusz Kaczor (zdjęcia)

/sid/
Mateusz Kaczor (z numerem 79) ze Starówki Radom wygrał "Biegiem po Leśniczówce”, czwarty bieg cyklu Grand Prix Radomia w biegach ulicznych. I. Stobiecki
Mateusz Kaczor ze Starówki Radom wygrał "Biegiem po Leśniczówce", czwarty bieg cyklu Grand Prix Radomia w biegach ulicznych. To kolejne w tym sezonie zwycięstwo młodego lekkoatlety.

Wyniki

Wyniki

Biegi dzieci, dziewczęta, przedszkola: 1. Olga Baćmaga, 2. Maja Wojtuniak, 3. Aleksandra Jastrzębska; szkoły podstawowe, klasy I-II: 1. Alicja Bąk, 2. Maria Krępa, 3. Lidia Madej; klasy III-IV: 1. Julia Morawska, 2. Aleksandra Skórkiewicz, 3. Gabrysia Kraska; klasy V-VI: 1. Weronika Górka, 2. Iga Szczęsna, 3. Wiktoria Ratyńska; gimnazja: 1. Maria Gajowik, 2. Magdalena Markowska, 3. Klaudia Michowska; chłopcy, przedszkola: 1. Bartosz Pawelec, 2. Bartosz Kapusta, 3. Filip Kraska, Rafał Kryza; szkoły podstawowe, klasy I-II: 1. Maciej Gos, 2. Karol Stępień; klasy III-IV: 1. Dawid Snopek; klasy V-VI: 1. Michał Stępień, 2. Wiktor Balcerek, 3. Marcel Szczęsny; gimnazja: 1. Mateusz Dębski, 2. Paweł Rybski, 3. Przemysław Zalewski.
Bieg główny, kobiety: 1. Milena Czubak, 2. Kinga Brzoskiewicz, 3. Małgorzata Ciba (wszystkie ZTE Radom); mężczyźni: 1. Mateusz Kaczor (Starówka Radom), 2. Bartłomiej Wójcik (ZTE), 3. Michał Jagieło (Lubienia).

W niedzielne południe niemal 60 mężczyzn i 20 kobiet zdecydowało się wystartować w kolejnym biegu zaliczanym do cyklu Grand Prix. W tegorocznej edycji, każdy bieg organizowany jest w innej części miasta. Tym razem trasa wytyczona został w parku Leśniczówka. Rywalizację tradycyjnie rozpoczęli najmłodsi. Dzieci oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów walczyli o miejsca na podium na dystansach od 100 do 1400 metrów. Rywalizacja była niezwykle emocjonująca, a na każdego, kto kończył bieg, czekały na mecie słodkie upominki.

Panie miały do pokonania dystans około 2,8 km. Pod nieobecność Karoliny Waśniewskiej, liderki klasyfikacji sezonu, walkę o zwycięstwo stoczyły nastoletnie zawodniczki ZTE Radom. Wygrała Milena Czubak, przed Kingą Brzoskiewicz i Małgorzatą Cibą. W kategorii K30, trzecie miejsce zajęła radomska dziennikarka, Agnieszka Farbiszewska.

Panowie walczyli na trasie o długości 5,6 km. Bezkonkurencyjny okazał się Mateusz kaczor ze Starówki. Na mecie miał około 400 metrów przewagi nad Bartłomiejem Wójcikiem z ZTE Radom i Michałem Jagiełą z Lubienia. Niezwykle zadowolony na mecie biegu był Marian Woźniak, znany tenisista stołowy i nauczyciel wychowania fizycznego, który po raz pierwszy wygrał rywalizację w swojej kategorii wiekowej.
Kolejny bieg w ramach Grand Prix rozegrany zostanie w październiku, w Starym Ogrodzie.