Pożar w centrum Włoszczowy (zdjęcia)

Dodano: 11 września 2013, 9:00 Autor:

Pożar kompleksu handlowego we Włoszczowie

Dachy sześciu sklepów, głównie spożywczych i odzieżowych spłonęły doszczętnie we wtorek w pożarze, jaki nawiedził południową pierzeję włoszczowskiego rynku. To był największy pożar centrum miasta od końca lat 80-tych! Około godziny 9 ogień udało się opanować. Straty są ogromne.

Z ogniem walczyło kilka zastępów strażackich, ściągnięto podnośnik hydrauliczny i cysternę. Właściciele sklepów ratowali swój dobytek z ogarniętych ogniem budynków.

Ogień na rogu ulicy Czarnieckiego zauważono po godzinie 6.30. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała ponad 8,5 godziny. Wzięło w niej udział 13 wozów strażackich i 42 strażaków państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Przyczyny pożaru nie są znane. Policja włoszczowska prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Z uwagi na rozmiar szkód, liczonych w setkach tysięcy złotych, na miejscu był obecny też prokurator.

Straty są ogromne. Spłonęły dachy na sześciu sąsiednich sklepach, leżących na rodu ulicy Czarnieckiego i Placu Wolności. Większość to stare budynki pokryte papą, z drewnianymi stropami, niektóre były dopiero co wyremontowane i przygotowane do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Sklepy znajdowały się w ciasnej, parterowej zabudowie, dlatego ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał.

Właściciele w panice ratowali swój dobytek. Pomagali też mieszkańcy, którzy wynosili towary na ulicę i do parku. Strażacy uratowali budynek siódmego zagrożonego sklepu.

Jak poinformował nas powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, budynki nie nadają się do użytkowania. Niewykluczone, że mogą zapaść decyzje o rozbiórce najbardziej zniszczonych. Sklepy nie były ubezpieczone.

Zdaniem burmistrza Włoszczowy Bartłomieja Dorywalskiego, we wtorek spłonęła jedna czwarta zabudowy centrum miasta ! Gmina będzie wypłacać zasiłki celowe poszkodowanym. Ośrodek Pomocy Społecznej od samego rana pomagał poszkodowanym i strażakom, rozdając im ciepły posiłek. Warto nadmienić, że ostatni taki duży pożar w centrum Włoszczowy był po przeciwnej stronie rynku w 1988 roku.

Starszy kapitan Tomasz Szymański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie: - Jak 16 lat służę w straży pożarnej, nie pamiętam na terenie miasta tak dużego pożaru. Ostatni był kilkadziesiąt lat temu po przeciwnej stronie rynku. Wówczas też spłonął sklep.

Czytaj więcej o:
  • włoszczowa pożar
  • włoszczowa straż pożarna
Zobacz inne artykuły
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Milion strat po pożarze! Przyczyną zaprószenie? [WIDEO]

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy powinno być dodatkowe przejście dla pieszych przy myjni samochodowej na ulicy Kusocińskiego we Włoszczowie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 38.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.