Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnobrzegu sprzedane!

/KaT/
Od ponad tygodnia trwa akcja protestacyjno - informacyjna pracowników Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnobrzegu, którzy oflagowali budynek ciepłowni gazowej.
Od ponad tygodnia trwa akcja protestacyjno - informacyjna pracowników Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnobrzegu, którzy oflagowali budynek ciepłowni gazowej. Klaudia Tajs
Energetyka Cieplna Opolszczyzny kupiła Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnobrzegu. We wtorek podpisano umowę na zakup 68,17 procent udziałów tego przedsiębiorstwa od spółki EDF Polska.

Tymczasem w środę na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega, pracownicy przedsiębiorstwa będą apelowali do sumień radnych, by ci nie godzili się na sprzedaż udziałów należących do gminy, które chce odkupić grupa kapitałowa ECO. Pracownicy tarnobrzeskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cielnej przyjdą z transparentami na nadzwyczajną sesję rady miasta
W komunikacie nadesłanym we wtorek przez rzecznika prasowego Grupy Kapitałowej ECO czytamy.

- Konsekwencja w działaniu, ukierunkowanie na rozwój przynoszą konkretne korzyści firmie, akcjonariuszom, klientom oraz pracownikom. Dzisiaj grupa kapitałowa ECO powiększyła swój majątek ciepłowniczy oraz obszar działania. Tym samym do grona naszych klientów i pracowników dołączają mieszkańcy Tarnobrzega.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnobrzegu produkuje i dostarcza ciepło dla około 75 procent mieszkańców. Spółka jest właścicielem dwóch nowoczesnych ciepłowni, w tym ciepłowni gazowej, ciepłowni węglowej oraz sieci dystrybucji ciepła w mieście.

Aby Grupa Kapitałowa ECO stała się niemal stuprocentowym posiadaczem udziałów w tarnobrzeskim Przedsiębiorstwa Energetyki Cielnej, (niewielki procent pozostaje w rękach pracowników) musi odkupić 27 procent udziałów od gminy Tarnobrzeg. Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega stoi na stanowisku, że jako mniejszościowy udziałowiec, miasto powinno sprzedać udziały, a ponad osiem milionów złotych, które otrzyma ze sprzedaży, zasili miejski budżet. Jednak ostateczna decyzja o sprzedaży udziałów należących do gminy, należy do radnych Tarnobrzega, którzy podejmą decyzję na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji. Dlatego związkowcy z Przedsiębiorstwa Energetyki Cielnej chcą się spotkać z radnymi, by przekazać w liczbach, co kryje się za zmianą właściciela spółki, i jakich negatywnych skutków tej transakcji obawia się 80 osobowa załoga.

- Chcemy naświetlić pełen obraz sytuacji związanych z obecnym zbyciem udziałów przez inwestorów, czyli miasto Tarnobrzeg i spółkę EDF - zapowiada Bogdan Wójciak, przewodniczący zakładowej "Solidarności" w Przedsiębiorstwie Energetyki Cielnej Tarnobrzeg.
Początek nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega o godzinie 14 w sali konferencyjnej budynku przy ulicy Kościuszki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie