W Pionkach i w Jedlni-Letnisku uczcili Dzień Papieski biegając

/inia/
W Jedlni-Letnisku uczestnicy pobiegli w żółtych koszulkach z hasłem "Bądź świętym”. archiwum
Pobiegli dla Jana Pawła II.

Wyniki

Najlepsi w biegu głównym stanęli na podium. Od lewej: Michał Jagieło, Michał Żurawski i Mariusz Weronowicz.
Pionki24

(fot. Pionki24)

Wyniki

Wyniki biegu w Jedlni-Letnisku:
Bieg na kilometr: 1. Hania Izbicka; 2. Marysia Mazurkiewicz; 3. Maciek Alberski. Bieg na 2 kilometry: 1. Emil Zieja; 2. Jasio Sztark; 3. Kuba Mincuszek. Bieg na 5 kilometrów: 1. Bartłomiej Koziński; 2. Łukasz Pawiński; 3. Bartosz Mazurkiewicz.

Wyniki 3. biegu Grand Prix Pionek:
1. Michał Żurawski (Piaseczno), 2. Michał Jagieło (Lubienia);3. Mariusz Weronowicz (Olimp Kozienice); 4. Andrzej Leśniewski (Zwoleń); 5. Henryk Gołąbek (Mleczków); 6. Michał Seremak (Janów); 7. Marcin Gałek (Zdziechów); 8. Piotr Kacpura (Radom); 9. Jacek Cyngot (Olimp Kozienice); 10. Michał Nowocień (Pionki).

Blisko stu biegaczy wzięło udział w biegu dla Jana Pawła II, który odbył się w niedzielę w Jedlni-Letnisku. W tym roku bieg odbywał się pod hasłem "Bądź świętym". W Pionkach na starcie stanęło 105 biegaczy. Ustanowiono też nowy rekord.

- Bardzo nas cieszy, że z roku na rok powiększa się liczba uczestników biegu - mówił Piotr Leśnowolski, wójt gminy Jedlnia-Letnisko, który także wystartował w biegu. - Nie chodzi o rywalizację tylko o to, by pobiec w szczytnym celu.

W TRZECH KATEGORIACH

Pogoda sprzyjała biegaczom. 96 uczestników wystartowało w trzech kategoriach: kilometr, dwa kilometry i 5 kilometrów.
W biegu na kilometr wygrała, Hania Izbicka, uczennica podstawówki z Radomia. W dystansie na dwóch kilometrów najlepszy był Emil Zieja a pięciokilometrowy dystans najszybciej pokonał Bartłomiej Koziński.

Trzech pierwszych uczestników z każdej grupy otrzymało pamiątkowe albumy a wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe obrazki z wizerunkiem błogosławionego Jana Pawła II.

POBIEGŁ PO 50 LATACH

Podobnie jak rok temu, nagrodę otrzymał również najstarszy uczestnik biegu. Został nim 72-letni Jerzy Chrzanowski, przewodniczący rady gminy Jedlnia-Letnisko. Do biegania wrócił po 50 latach. Niedzielny dystans dwóch kilometrów ukończył w dobrej formie. - To dość długa przerwa - mówił radny. - W przyszłym roku także planuję pobiec, ale już z lepszą formą.
To już ostatni bieg dla papieża Polaka jako błogosławionego. - W przyszłym roku pobiegniemy już dla świętego Jana Pawła II - mówił wójt Piotr Leśnowolski.

POBIEGLI W PIONKACH

Również w niedzielę odbył się bieg papieski w Pionkach. Była to jednocześnie trzecia edycja Grand Prix Pionek. Bieg wygrał pochodzacy z Pionek Michał Żurawski, który pobił rekord w biegu na pięć kilometrów. Obecnie mieszka w Piasecznie, Do mety dobiegł w czasie 16 minut i 47 sekund. Impreza zgromadziła 105 biegaczy. Wśród mieszkańców Pionek najlepszy był Michał Nowocień, który zajął 10 miejsce.

Wśród kobiet pierwsze na mecie były Marzena Starzyk i Ilona Kardas z UKS Olimp Kozienice. Rywalizację w konkursie rodzin wygrali Teresa i Mariusz Goździkowie z Radomia, którzy przyjechali do Pionek z dwójką dzieci.

Podczas biegu nie zabrakło żółtych koszulek, papieskich kremówek i fragmentów przemówień Jana Pawła II. Kolejny bieg Grand Prix Pionek odbędzie się 8 grudnia.