Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

[WIDEO] Marsz życia i nadziei przeszedł ulicami Radomia (zdjęcia)

/wit/
- O zdrowie trzeba dbać w każdym wieku mówią (od lewej) Agata Wnukowska i Monika Starzyk, uczennice Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Radomiu.
- O zdrowie trzeba dbać w każdym wieku mówią (od lewej) Agata Wnukowska i Monika Starzyk, uczennice Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Radomiu. Tdeusz Klocek
Po raz kolejny Radom przyłączył się do ogólnopolskiej kampanii na rzecz walki z nowotworem piersi.
Marsz prowadziły werblistki z orkiestry Grandioso a „Amazonki-Dana" przekonywały radomianki do systematycznych badań mammograficznych, rozdawały
Marsz prowadziły werblistki z orkiestry Grandioso a „Amazonki-Dana" przekonywały radomianki do systematycznych badań mammograficznych, rozdawały ulotki informacyjne i różowe baloniki.
Tadeusz Klocek

Marsz prowadziły werblistki z orkiestry Grandioso a "Amazonki-Dana" przekonywały radomianki do systematycznych badań mammograficznych, rozdawały ulotki informacyjne i różowe baloniki.

(fot. Tadeusz Klocek)

W piątek ulicami miasta przeszedł Marsz Życia i Nadziei. Wzięły w nim udział panie ze Stowarzyszenia Klubu Kobiet po Mastektomii "Amazonki-Dana" z Radomia i ich koleżanki z Pionek, uczennice Zespołu Medycznych Szkół Policealnych, a także mieszkańcy miasta.

O godzinie 15. 30 uczestnicy marszu spotkali się tradycyjnie przy ulicy Lekarskiej 4.

- To miejsce dobrze znane wielu z nas, bo obok znajduje się Poradnia Chorób Piersi Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - zaznaczyła jedna z amazonek.

Marsz prowadziły werblistki z orkiestry Grandioso a "Amazonki-Dana" przekonywały radomianki do systematycznych badań mammograficznych, rozdawały ulotki informacyjne i różowe baloniki.
Pod magistratem głos zabrała Danuta Krajewska, lekarz chirurg z Poradni Chorób Piersi szpitala miejskiego.

- Dziękuję wam, że tu jesteście. Rak to nie wyrok, z nim trzeba walczyć, a co najważniejsze regularnie się badać - zaznaczyła lekarka.

Co roku w Polsce na raka piersi choruje już grubo ponad 14 tysięcy kobiet, ale prognozy są zatrważające.
- Mówi się, że za kilka lat nowotwór piersi może zaatakować nawet 20 tysięcy pań, a jeszcze kilka lat temu było 10 tysięcy. Dlatego nie lekceważcie symptomów choroby nawet tych najmniejszych. Służba zdrowia jest dla was, nawet gdy są limity i kolejki - apelowała Danuta Krajewska.

Czy takie akcje ja piątkowy marsz są potrzebne?

- Pewnie. O zdrowie trzeba dbać w każdym wieku - mówią Agata Wnukowska i Monika Starzyk, uczennice Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Radomiu.

Teresa Wróblewska, prezes Stowarzyszenia "Amazonki Dana" i doktor Danuta Krajewska apelowały by decydenci pomogli w organizacji badań, dając radomiankom możliwość kontroli swojego zdrowia.
- Niestety nie ma komu złożyć nawet petycji z postulatami - zaznaczyła lekarka.

Marsz zorganizowały Stowarzyszenie Klubu Kobiet po Mastektomii "Amazonki-Dana" Radom, Zespół Medycznych Szkół Policealnych i Poradnia Chorób Piersi przy Radomskim Szpitalu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie