Szkolny program Master Chef w Bobrku koło Białobrzegów

Dodano: 21 października 2013, 12:41 Autor:

Uczą gotować, wymieniają się przepisami i promują zdrowe odżywianie – pnie z Klubu Kobiet Aktywny Bobrek realizują właśnie kulinarny projekt dla siebie i mieszkańców swoich miejscowości.
W ramach "Master Chefa” w Bobrku odbyło się też ognisko z pieczeniem kiełbasek i degustacja domowych przetworów

W ramach „Master Chefa” w Bobrku odbyło się też ognisko z pieczeniem kiełbasek i degustacja domowych przetworów (fot. archiwum)

Panie realizują projekt ,,Master Chef”. Jego głównym celem jest integracja mieszkańców sołectw Bobrek i Bobrek Kolonia, a także wymiana doświadczeń kulinarnych, przepisów na różne potrawy i wypieki domowe. Ponadto panie zachęcają do zdrowego odżywiania.

Członkinie klubu spotkały się na przykład z uczniami trzeciej klasy szkoły podstawowej w Bobrku i zaprosiły dzieciaki do wspólnego przygotowania sałatki jarzynowej. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy chętnie uczestniczyli w siekaniu warzyw pod czujnym okiem pań. Potem, przy wspólnym stole odbyła się degustacja sałatki. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali dyplom Małego Kucharza i pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Odbyło się też już ognisko i pieczenie kiełbasy. Uczestnicy tego spotkania pod hasłem "Smacznie, zdrowo, kolorowo” mieli okazję do spróbowania przetworów domowych, przygotowanych przez członkinie Klubu Kobiet. Były między innymi gruszki w zalewie, ogórki, papryka oraz różne powidła i dżemy. Na zaprezentowanym stoisku nie zabrakło świeżych owoców i warzyw. W jesiennej scenerii i miłej atmosferze odbyła się także degustacja miodu z pasieki Pani Ani, pszczelarski-amatorki, jednej z członkiń klubu. Pogoda dopisała, apetyty również.

Następnym przystankiem kulinarnym będzie organizacja konkursu dla mieszkańców na najsmaczniejszą sałatkę. Szczegóły tego spotkania będą znane w listopadzie.

Kulinarne zamieszanie w Bobrku jest możliwe dzięki dotacji z Programu Działaj Lokalnie VIII Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program jest realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i "Koalicję dla Młodych” Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej.

Czytaj więcej o:
  • białobrzegi szkoła
  • białobrzegi wiadomości
  • bobrek
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy powiat białobrzeski może rozwijać się gospodarczo?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 6.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.