Kielczanka Sandra Drabik w biegu była lepsza od... Donalda Tuska

/dor/
Sandra Drabik w dobrej formie ukończyła 25. Bieg Niepodległości w Warszawie. Obok kielczanin Kamil Sitarz, który również startował w tej imprezie. Archiwum prywatne
Kielczanka Sandra Drabik, która specjalizuje się w boksie i kick boxingu, wzięła udział w 25. Biegu Niepodległości w Warszawie. Startowała w kategorii VIP-ów i wypadła lepiej od premiera Donalda Tuska.

W biegu, którego trasa liczyła 10 kilometrów, wzięło udział prawie 11 tysięcy osób. W tym gronie był premier Donald Tusk, który wspomniany dystans pokonał w 49 minut i 44 sekundy. W grupie VIP-ów wystartowała też kielczanka Sandra Drabik, która w tym sezonie zdobyła mistrzostwo świata w kick boxingu, zajęła też trzecia miejsce na Mistrzostwach Unii Europejskiej w boksie na Węgrzech. Pobiegła bardzo dobrze, uzyskała czas 45 minut i 52 sekundy.

- Na trasie wyprzedziłam między innymi premiera Donalda Tuska i Roberta Korzeniowskiego. Atmosfera zawodów była bardzo fajna. Wiele osób kibicowało nam na trasie, przed startem odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego" - mówiła Sandra Drabik, która po raz pierwszy wystartowała w tym biegu. Zachęcił ją do tego kolega z Kielc Kamil Sitarz. On również startował w tej imprezie, ale nie w grupie VIP-ów.

Sandra Drabik nie przygotowywała się specjalnie do tego startu. - Ale jestem zadowolona z wyniku. Pobiegłam w swoim tempie. Myślę, że gdybym potrenowała wcześniej i podkręciła tempo na trasie, to mogłabym uzyskać czas lepszy o cztery, pięć minut - dodała zawodniczka Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce. Jeśli chodzi o najbliższe starty w swojej dyscyplinie, to prawdopodobnie na początku grudnia z kadrą Polski weźmie udział w turnieju bokserskim w Irlandii.