Kazimierza Wielka ma już zbiornik retencyjny

Dodano: 15 listopada 2013, 18:07 Autor:

Uroczyste przekazanie do uzytku nowego zbiornika retencyjnego miało miejsce w piątek w Kazimierzy Wielkiej. To inwestycja o wartości blisko 10 milionów złotych.
Wstęgę na nowym zbiorniku retencyjnym cięła armia dygnitarzy - z Tadeuszem Knopkiem (pierwszy z prawej), burmistrzem Kazimierzy Wielkiej.

Wstęgę na nowym zbiorniku retencyjnym cięła armia dygnitarzy - z Tadeuszem Knopkiem (pierwszy z prawej), burmistrzem Kazimierzy Wielkiej. (fot. Zdzisław Pilarski)

Wielkie "sztuczne jezioro", o powierzchni 20,9 hektara, powstało na rzece Małoszówce, na styku Kazimierzy Wielkiej i Donosów. Budowa trwała od wczesnej wiosny 2012 roku.

Na piątkową uroczystość przekazania akwenu do użytku przybyli zaproszeni goście - z posłem Mirosławem Pawlakiem, wojewodą Bożentyną Pałką-Korubą, przewodniczącym sejmiku wojewódzkiego Tadeuszem Kowalczykiem i Andrzejem Pałysem, prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na czele. Kazimierskie samorządy reprezentowali burmistrz Tadeusz Knopek i starosta Jan Nowak.

W kulminacyjnym punkcie było "wielkie cięcie" biało-czerwonej wstęgi, potem wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia nowego obiektu. Nie było natomiast tradycyjnego... "chlup!" do wody. Ze względu na przenikliwe zimno burmistrz Tadeusz Knopek - jak żartowano - otrzymał "dyspensę" i nie został wrzucony do akwenu.
Budowa kazmierskiego zbiornika retencyjnego na Małoszówce kosztowała blisko 10 milionów złotych. 60 procent tej kwoty pokryło dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.