Zapaśniczki Znicza Podzamcze Chęcińskie walczyły o medale i miejsce w kadrze narodowej

/dor/
Bardzo dobrze wypadły zapaśniczki Znicza Podzamcze Chęcińskie na zawodach Pucharu Polski Juniorek i Kadetek w Stargardzie Szczecińskim. W międzynarodowej obsadzie bezkonkurencyjne były Patrycja Sperka i Anna Król.

Oprócz najlepszych zawodniczek z Polski, w imprezie tej rywalizowały też zapaśniczki z Niemiec i Ukrainy. W kategorii 72 kg juniorek klasę pokazała Patrycja Sperka. W finale pewnie pokonała najgroźniejszą rywalkę Annę Urbanowicz. - Patrycja do końca roku jest jeszcze kadetką. Po raz pierwszy walczyła z juniorkami i można powiedzieć, że "zlała" rywalki - z zadowoleniem mówił Czesław Zaborski, trener Znicza.

W kategorii 67 kg juniorek drugie miejsce wywalczyła Weronika Rybak, w finale przegrała z Laurą Robocińską z Wałbrzycha. Wśród kadetek w kategorii 49 kg triumfowała Anna Król. Pokonała między innymi mistrzynię Niemiec Desimere Schafer. Piąta w tej kategorii była Gabriela Karyś. Ponadto w kategorii 38 kg na drugiej pozycji uplasowała się Daria Niewczas, przegrała tylko z Ukrainką Tatianą Zajac. Brązowy medal zdobyła natomiast Emilia Nartowska w 65 kg, a w 40 kg piąta była Klaudia Król.

- Jestem bardzo zadowolony z tego turnieju. Wreszcie dziewczyny zrealizowały to, czego od nich oczekiwałem. Klasę pokazała Patrycja Sperka, która ma nieprzeciętny talent. Myślę, że medalistki z tej imprezy w przyszłym roku będą objęte szkoleniem kadry narodowej - powiedział trener Czesław Zaborski.