[WIDEO] Gmina Wolanów: w Sławnie mają nowe przedszkole (zdjęcia)

Dodano: 20 listopada 2013, 17:00 Autor:

Otwarcie przedszkola w Sławnie w gminie Wolanów

Na początku przyszłego roku ruszy nabór, a dzieciaki pojawią się w nowym budynku w lutym. Miejsca będzie na 40 maluchów. We wtorek w gminie Wolanów otwarto nowe przedszkole.

W miejscu, w którym w Sławnie we wtorek otwarto przedszkole, podobna placówka już kiedyś istniała. Z przyczyn finansowych została jednak zlikwidowana 23 lata temu.

BYŁY OBAWY

– Udało nam się ponownie otworzyć przedszkole, choć oczywiście nie obyło się bez pewnych obaw – mówił w czasie otwarcie Krzysztof Murawski, wójt gminy Wolanów i przypominał, że w miejscu przedszkola wcześniej działała bibliotek i świetlica wiejska.

– Część mieszkańców nie była przekonana do likwidacji w tym miejscu biblioteki i budowy nowego przedszkola, dlatego tym bardziej cieszę się, że tak licznie dzisiaj tu przybyliście – mówił wójt do mieszkańców Sławna.

RODZICE SIĘ CIESZĄ

Ci z kolei są tak zadowoleni z otwarcia placówki, że w czasie uroczystości podziękowali wójtowi i wręczyli mu kwiaty. – Moi starsi synowie nie chodzili do przedszkola, bo takiej placówki nie było, dlatego cieszę się, że najmłodsza córka będzie miała taką szansę, a do tego do przedszkola będzie miała bardzo blisko – mówi Julita Kokosa ze Sławna, mama trzyletniej Mai.

Wtorkowe uroczystości rozpoczęły się od mszy w sławieńskim kościele, potem było przecięcie wstęgi i poświęcenie budynku. Niezwykły opis dały też dzieciaki z "zerówki” z pobliskiej szkoły podstawowej w Sławnie, które tańczyły i śpiewały o tym, jak fajnie jest w przedszkolu.

PIERWSZE DZIECI W LUTYM

Inwestycja kosztowała 950 tysięcy złotych i w całości była finansowana z pieniędzy gminnych. – Staramy się obecnie o unijne dofinansowanie na realizację zajęć w przedszkolu przez najbliższe półtora roku. Jeśli uda się pozyskać te pieniądze, to pobyt dzieci w przedszkolu będzie odpłatny tylko w minimalnym stopniu – mówi wójt Murawski.

W placówce znajdzie miejsce czterdzieścioro dzieci. Nabór ruszy na w styczniu przyszłego roku, a dzieciaki rozpoczną naukę w lutym.

Czytaj więcej o:
  • gmina wolanów
  • radom inwestycje
  • sławno
  • wolanów przedszkole
Zobacz inne artykuły
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy w powiecie jest dobra oferta zajęć dodatkowych dla dzieci?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 7.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.