Serwis jest częścią portalu echodnia.eu

Twoje miasto

Jedzenie i zabawa » J&Z - Artykuły - Fast Food - Radomskie

dodano: 25 listopada 2013, 18:45

tagi:radom restauracjaradom sushi edo wine and & sake Barradom teatralna

Radomskie lokale sprzedają dużo potraw "na wynos"

/mod/

Oszczędność czasu, dostępność szczegółowych informacji o daniu w sieci, szybkość, wybór, wygoda, a także możliwość płatności online – to tylko niektóre argumenty sprawiające, że mieszkańcy naszego regionu chętniej zamawiają jedzenie na wynos, często z dowozem do domów czy biur.

- W naszej restauracji mamy bardzo dużo zamówień dań na wynos. Największym powodzeniem wśród nich cieszy się jednak suhsi – przyznaje Karolina Kamienik z Sushi Edo Wine and & Sake Bar w Radomiu.

- W naszej restauracji mamy bardzo dużo zamówień dań na wynos. Największym powodzeniem wśród nich cieszy się jednak suhsi – przyznaje Karolina Kamienik z Sushi Edo Wine and & Sake Bar w Radomiu.

(Łukasz Wójcik)

Jak wynika z analizy serwisu Foodpanda.pl najchętniej kupujemy potrawy kuchni azjatyckiej, aż 27 procent zamówień. Dania włoskie, a więc głównie pizza, są na drugim miejscu, 26 procent, a na trzecim potrawy rodzimej kuchni, która stanowi 22 procent zamówień.

DO BIURA I DO DOMU

Dania zamawiane na wynos coraz częściej pojawiają się na naszych stołach. Rzadziej robimy do pracy kanapki, zastępując je sałatkami i przekąskami serwowanymi przez lokale gastronomiczne. Częściej zamawiamy też lunche czy obiady do firm.

Bartłomiej Świdzikowski z restauracji Sushi Edo Wine and & Sake Bar w Radomiu przyznaje, że bywają dni, kiedy drugie tyle zamówień co na miejscu w lokalu jest na wynos.

- Bardzo często mamy zamówienia z dowozem w czasie lunchu czy obiadu do biur w mieście – mówi nasz rozmówca. – A poza tym radomianie zamawiają też sushi do domów na kolację, spotkania z przyjaciółmi czy imprezę rodzinną. Część z klientów odbiera zamówienia w restauracji, do wielu dojeżdżamy sami.

DANIE Z SIECI

Z raportu Gemius i E-Commerce Polska 2013 wynika, że Polacy coraz częściej zamawiają gotowe dania w sieci. Część lokali gastronomicznych ma swoje strony internetowe, przez które można składać zamówienia. Inne korzystają z portali, pośredniczących między klientem a nimi.

- Bez wątpienia przewagą zamawiania w Internecie jest możliwość choćby obejrzenia dania na zdjęciu – mówi radomianin Piotr Skowroński. – Poza tym dla mnie to po prostu bardzo duża wygoda i oszczędność czasu.

Przez stronę internetową można składać zamówienia choćby w restauracji Teatralna w Radomiu. To nie jedyne udogodnienie dla klientów lokalu.

- Przede wszystkim wprowadziliśmy możliwość płatności online – tłumaczy Andrzej Siwiec z restauracji Teatralna. – Poza tym, na życzenie klienta, kierowca, który dowozi zamówienie, może ze sobą zabrać terminal do płatności kartą. Pojazdy naszych dostawców są również wyposażone w GPS-y, dzięki czemu obsługa restauracji wie, gdzie w danej chwili znajduje się zamówienie i może o tym poinformować klienta.

Jakie dania najczęściej zamawiane są w restauracji Teatralna?

- Pizze, sałatki i makarony – dodaje Andrzej Siwiec. Jednym z powodów, dla których zamawiamy dania na wynos, jest obecnie pewność, że dotrze ono do nas ciepłe i świeże.

- Mamy bardzo nowoczesne rozwiązanie, jeśli chodzi o pakowanie dań na wynos – mówi Andrzej Siwiec. – Klient może mieć stuprocentową pewność, że potrawa dojedzie do niego gorąca.

DANIA NA WYNOS
TYLKO DLA MŁODYCH?


Z wypowiedzi naszych rozmówców wynika, że jedzenie na wynos cieszy w regionie bardzo dużą popularnością, jednak wśród młodych ludzi. Jego dojrzali mieszkańcy przyznają, że wolą sami gotować w domu lub jeść dania przygotowane przez członków rodziny, co daje im pewność, że zjedzą to, co lubią i jak lubią.

Bardziej otwarci na jadanie w restauracjach i zmawianie na wynos są młodzi ludzie, zazwyczaj pracujący zawodowo, którzy notorycznie zmagają się z brakiem czasu. Starają się więc choć trochę go zaoszczędzić, zamawiając chociażby gotowe posiłki.

- Obserwujemy, że zmienia się styl naszego życia. Dziś nikogo nie dziwi fakt, że coraz częściej jemy na zewnątrz i zamawiamy posiłki przez Internet czy specjalne aplikacje mobilne - mówi Adrian Hinc, kierownik produktu internetowego w Eniro Polska. - Wiele osób korzysta z Internetu, aby znaleźć na przykład kuchnię azjatycką na wynos pobliżu.

Widzimy to wyraźnie w naszych rosnących statystykach wyszukiwania posiłków na wynos. Nie dziwią więc dane przedstawione przez wyszukiwarkę lokalną panoramafirm.pl, z dnia 11 listopada, kiedy większość sklepów była zamknięta. Odnotowała ona dwustuprocentowy wzrost zapytań o "jedzenie z dostawą”, w stosunku do normalnych dni.

Forum

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Polecane

katalog najlepszych lokali

Zobacz na głównej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015