Kotwica: Doktor Gajda robi hucpę

Dodano: 4 grudnia 2013, 16:25 Autor:

Zbigniew Kotwica, zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej zwołał w czwartek konferencję prasową, podczas której odnosił się do zarzutów miejscowego lekarza i radnego powiatu Jana Gajdy.
Zawieszony wicedyrektor skarżyskiego szpitala Zbigniew Kotwica (na zdjęciu) nie zgadza się z zarzutami ortopedy i radnego powiatowego Jana Gajdy.

Zawieszony wicedyrektor skarżyskiego szpitala Zbigniew Kotwica (na zdjęciu) nie zgadza się z zarzutami ortopedy i radnego powiatowego Jana Gajdy.

Przypomnijmy, tydzień temu podczas sesji Rady Powiatu Gajda zarzucał Kotwicy, że ten nanosił błędne dane w protokołach po wykonywanych operacjach neurochirurgicznych. Wskazywał, że wicedyrektor umieszczał w dokumentacji nazwisko swego asystenta Michała Tarnowskiego, lekarza z województwa zachodniopomorskiego, mimo iż ten w rzeczywistości przebywał wtedy poza skarżyskim szpitalem. Tarnowski za asystę przy zabiegach pobierał wynagrodzenie, np. jego rachunek za listopad opiewał na 2600 złotych. To uczeń Kotwicy. Zastępca dyrektora do spraw medycznych twierdzi, że Tarnowski był gotów podjąć nawet pracę w Skarżysku. - Kiedy mi asystował przy zabiegach, szpital nie dokładał mu nawet grosza do pokrycia kosztów podróży ze Szczecina – zaznaczał Kotwica.

Zysk dla szpitala

Podczas czwartkowej konferencji w hotelu Promień wicedyrektor Kotwica (obecnie zawieszony w obowiązkach służbowych) przekonywał tymczasem, że operacje neurochirurgiczne ratowały finanse szpitalowi. - Wcześniej nie prowadzono tu zabiegów specjalistycznych, tylko 30 procent pacjentów ortopedii z powiatu skarżyskiego leczyło się w tutejszym szpitalu. Reszta wybierała placówki w sąsiednich Starachowicach czy Końskich. Na początku więc wykonywaliśmy zabiegi neurochirurgiczne mieszkańcom innych rejonów kraju, Rzeszowa, Łodzi, Warszawy, Radomia, Nie byli to tzw. moi pacjenci, lecz kierowani do szpitala z innych placówek. W ciągu niespełna pół roku wykonaliśmy w Skarżysku około 60 takich zabiegów, czysty zysk dla szpitala wyniósł z tego tytułu około 300 tysięcy złotych – tłumaczył Zbigniew Kotwica. Co do rzekomego fałszowania protokołów, przyznał, że pomyłki mogły nastąpić podczas wypełniania schematów opisów operacji. Tu sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej.

Kotwica ostro o Gajdzie

Zastępca dyrektora wypowiadał się też o kompetencjach Jana Gajdy. Stwierdził, że jego fachowa wiedza jest mierna. - W lipcu tego roku został zdjęty z funkcji ordynatora oddziału ortopedii, ponieważ sobie na tym stanowisku nie radził. Na moje ręce złożył wypowiedzenie. Od początku był też przeciwny przeprowadzaniu zabiegów neurochirurgii w oddziale ortopedycznym – przypominał Kotwica. Wicedyrektor szpitala uważa, że radny publicznie go pomówił i zamierza skierować sprawę do Sądu Cywilnego oraz prokuratury. Aktualnie wstrzymano wszystkie planowane operacje neurochirurgiczne, które miał wykonywać Kotwica. Wielce prawdopodobne jest, że pacjenci udadzą się do innych placówek. - Na taki zabieg czeka się czasami nawet dwa lata. W Skarżysku ten okres wynosił najwyżej pięć dni. Teraz operacje te całkowicie wstrzymano – powiedział Kotwica.

Nie wiadomo, jak do wspomnianych zarzutów odniesie się Gajda. - Uczynię to w swoim czasie. Złożyłem już w zeznanie w organach ścigania w sprawie, którą poruszyłem podczas sesji, więcej na jej temat nie będę się wypowiadał. Myślę, że należałoby jeszcze sprawdzić czy dyrektor Kotwica i Tarnowski mają pozwolenie Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej na tego typu prowadzenie działalności w naszym województwie – skomentował ortopeda.

Czytaj więcej o:
  • skarżysko szpital
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Kraksa w Podzagnańszczu. Trzy auta uszkodzone

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy policja powinna częściej kontrolować prawidłowość parkowania przy supermarketach?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 11.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.