Czat z burmistrzem Przysuchy. O co pytali internauci?

Dodano: 5 grudnia 2013, 15:00 Autor:

Zapis czwartkowego czatu z Tadeuszem Tomasikiem. Były pytania o basen, drogi i... przyszłość miasta.

W czwartek gościem internautów portalu echodnia.eu był Tadeusz Tomasik, burmistrz Przysuchy. Oto skrót czatu. Jego pełny zapis będzie opublikowany w tygodniku "Echo Przysuchy" w piątek, 13 grudnia.

* przys: Jakie plany na rok wyborczy?

TT:
- Plany na rok 2014 to kontynuacja frontu inwestycyjnego w Przysusze. Sztandarową inwestycją jest budowa hali sportowej przy gimnazjum. Będziemy też przebudowywać ulice w mieście, budować drogi gminne. Będzie wiele się działo. Szczegóły pokażą się niebawem w uchwalonym budżecie na rok 2014, o czym opinia publiczna będzie szeroko informowana.

* like: co z kondycją gminy? jakie jest zadłużenie?

TT: Akurat gmina Przysucha jest jedną z nielicznych w regionie samorządów o bardzo niskim zadłużeniu. Wynosi ono poniżej 20 procent w stosunku do dochodów gminy. Rok 2014 jako rok wyborczy nie spowoduje w tym względzie jakiejś znaczącej zmiany.

* przys: czy bedzie pan startował na burmistrza?

TT:
- Tak, podjąłem taką decyzję, będę ubiegał się o kolejną kadencję. W tym miejscu moja prośba do mieszkańców miasta i gminy Przysucha o udzielenie mi poparcia, co będzie warunkiem kontynuacji mojej pracy na rzecz gminy.

* gost: dużo mówi się o tym, że baseny są nierentowne. Czy gmina się dokłada do tego w Przysusze?

TT:
- W sprawie basenu niezmiennie uważam, że społecznie jest potrzebny, ale ekonomicznie, na co zwracałem już wcześniej uwagę, niestety będzie wiązał się z potrzebą dużego dofinansowania. Jako gmina wybieramy kierunek, że będziemy dofinansowywać nie basen, ale program nauki pływania dla uczniów naszych szkół, co pośrednio wpłynie na poprawę kondycji finansowej basenu.

* radom: w jakim kierunku dalej biedzie się rozwijać Przysucha?

TT:
Z uwagi na swoje położenie przy drodze krajowej numer 12 oraz linii kolejowej łączącej Radom z Łodzią miasto ma wszelkie warunki do powstania ponadlokalnego centrum logistycznego. Z uwagi na swoje walory przyrodnicze może stać się dodatkowo dobrym miejscem do rekreacji i wypoczynku, a to, co dzieje się w ośrodkach nad zalewem w Toporni potwierdza ten kierunek. Powołaliśmy też do życia Lokalną Grupę Działania, wraz z pięcioma gminami (Wieniawa, Zakrzew, Przytyk, Wolanów, Jedlińsk), w której istnieją możliwości pozyskania środków finansowych na rozwój m.in. turystyki, ośrodków kultury. Trwa w tej chwili nabór wniosków o dofinansowanie - dla przedsiębiorców mamy ponad 500 tysięcy złotych do rozdysponowania na ciekawe projekty związane z utworzeniem lub rozwojem istniejących firm.

Pełny zapis czatu będzie opublikowany w tygodniku "Echo Przysuchy" w piątek, 13 grudnia.

Czytaj więcej o:
  • echo dnia
  • przysucha burmistrz
  • przysucha samorząd
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.