Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zintegrowany Informator Pacjenta pokaże ile państwo wydało na nasze leczenie

/wit/
Łukasz Wójcik
Logowania można dokonać nie tylko w siedzibie radomskiej delegatury NFZ. W środę i czwartek mobilne stanowiska rozstawiono w szpitalu na Tochtermana.

Co znajdziemy w ZIP?

Co znajdziemy w ZIP?

Andrzej Cieślik, dyrektor radomskiej delegatury NFZ: W systemie znajdziemy informacje związane z historią naszego leczenia w ramach ubezpieczenia od 2008 roku, a także jego koszty. Możemy sprawdzić, gdzie i na co się leczyliśmy, w jakiej placówce medycznej i u jakiego lekarza. Znajdą się tu dane o przyjmowanych lekach refundowanych a także o tym ile dopłacił Fundusz do sprzętu ortopedycznego czy rehabilitacyjnego, w jakim punkcie rozpatrywania jest nasz wniosek na kurację sanatoryjną. System jest bezpieczny, bo nie wyświetla danych osobowych pacjenta. Nawet w razie zgubienia loginu i hasła osoba postronna będzie miała dostęp do historii choroby, ale nie będzie wiedziała kogo ona dotyczy.
By wejść do systemu ZIP konieczne są login i hasło. Można je otrzymać w ciągu tygodnia w delegaturze Funduszu, odpowiadającej naszemu miejscu zamieszkania. Dla mieszkańców Radomia i regionu to placówka przy Piastowskiej 4. W czwartek 12 grudnia na zainteresowanych będą czekać pracownicy Funduszu przy mobilnych stanowiskach w szpitalu przy Tochtermana (przy wejściu pod filarami) w godzinach 9- 15.

W środę jedną z wielu zainteresowanych sprawdzeniem swojej historii chorobowej okazała się pani Danuta.

- Leczyłam się na serce, byłam latem w szpitalu, chcę dowiedzieć się ile na moje leczenie wydało państwo - żartowała kobieta.

Radomianka otrzymała login i hasło a po czasie przewidzianym na aktywację będzie mogła sprawdzić to co ją interesuje. Wystarczy, że siądzie przed komputerem.

- Wiedziałam, że system działa od lipca, ale byłam przekonana, że dostęp do niego można zyskać tylko udając się do delegatury NFZ, przy ulicy Piastowskiej. Ucieszyłam się, że mobilne stanowiska w środę uruchomiono w szpitalu przy Tochtermana - wspomniała kobieta.

Stanowiska i pracownicy Funduszu dostępne są w środę, ale też w czwartek w godzinach 9-15. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym.

- W ubiegłym tygodniu takie stanowiska były rozstawione w szpitalu na Józefowie i zarejestrowało się wówczas do ZIP 160 osób. W październiku w ramach akcji "3 kroki do ZIP na Mazowszu" takie stanowiska znajdowały się też w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu. To nie koniec, bo od stycznia trafią do siedziby starostw powiatowych. Przymierzamy się by 8 stycznia "rozstawić się" w Białobrzegach - mówi Andrzej Cieślik, dyrektor radomskiej delegatury NFZ.

ZIP to ogólnopolski serwis, dzięki któremu pacjent otrzymuje dostęp do informacji o udzielonych mu świadczeniach zdrowotnych i kosztach jakie za nie poniósł Fundusz.

Liczba pacjentów, którzy podlegają radomskiej delegaturze i sprawdzają swoją historię chorobową w systemie stale rośnie. Od lipca zarejestrowało się 6 tysięcy osób.

- Pacjenci docierając do informacji zawartej w systemie spodziewają się pomyłek, tymczasem u nas jest wszystko w porządku. Wpłynęły dwie skargi, ale okazały się drobnostkami. Żadna nie miała konsekwencji finansowych - zaznaczył dyrektor Cieślik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie