Serwis jest częścią portalu portal regionalny

Sport Świetokrzyskie » Sport - lekkoatletyka

dodano: 21 grudnia 2013, 20:39

tagi:kielce lekkoatletykakkl

Jan Działowski z KKL Kielce poprawił rekord Polski 12-latków w skoku o tyczce

/dor/

Ozdobą Halowych Otwartych Mistrzostw Kielc był nieoficjalny rekord Polski 12-latków w skoku o tyczce, który ustanowił Jan Działowski z KKL Kielce wynikiem 3.38 metra.

Jan Działowski miał powody do zadowolenia. Uzyskał 3.38 metra i poprawił nieoficjalny rekord Polski 12-latków w skoku o tyczce.

(Fot. Dorota Kułaga)

Podobnie jak przed tygodniem, rekord województwa młodziczek w biegu na 60 metrów poprawiła Martyna Młynarczyk. Tym razem podopieczna Mirosławy Sarny uzyskała czas 8,00, wcześniej wynosił 8,08 sekundy. - Szkoda, że był to mój ostatni start w tym roku, bo może udałoby mi się zejść poniżej ośmiu sekund. Teraz będę się przygotowywać do Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Spale. Będę walczyć o miejsce w pierwszej piątce - powiedziała 15-letnia Martyna Młynarczyk. Rekord życiowy w biegu na 60 metrów poprawiła natomiast Karolina Młodawska, druga z zawodniczek KKL. Jest to jednocześnie klubowy rekord w hali we wszystkich kategoriach wiekowych. - Uzyskałam wynik 7,97, od dwóch lat moja „życiówka” wynosiła 8,02. Teraz biegam głównie 400 metrów, więc ten rezultat cieszy, tym bardziej, że zapisałam się w historii KKL - mówiła Karolina.

Na koniec rywalizacji w hali błysnął Jan Działowski, rywalizujący w skoku o tyczce. Podopieczny Agnieszki Wrony potwierdził, że jest niesamowitym talentem. Uzyskał wynik 3.38 metra, a więc o 18 centymetrów poprawił swój dotychczasowy najlepszy wynik, uzyskany we wrześniu podczas mistrzostw województwa młodzików w Sandomierzu. Dodajmy, że jest to też nieoficjalny rekord Polski 12-latków, nie tylko w hali. W tej kategorii wiekowej w naszym kraju nikt wyżej nie skoczył. Nic dziwnego, że występ Janka brawami nagrodzili nie tylko jego bliscy, ale również wszystkie osoby uczestniczące w mityngu.

Ciekawe wyniki mityngu halowego: 60 m: Karolina Młodawska (KKL Kielce) - 7,97; Martyna Młynarczyk (KKL) - 8,00; Mateusz Gad (Żaczek Połaniec) - 7,22; 60 m ppł.: Karolina Młodawska - 9,42; Adrian Picheta (KKL) - 8,81; skok o tyczce: Liwia Majchrzak - 2.82, Katarzyna Białogońska - 2.62; Jan Działowski (KKL) - 3.38; skok w dal: Karolina Młodawska - 4.93; Kamil Gaik (KKL) - 5.87.

Forum

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. 2001-2014