Szydłowskie biegi dla Kenijczyka i Białorusinki (zdjęcia, WIDEO)

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Bieg mężczyzn wygrał Kenijczyk Joel Mainas Mwangi z klubu Benedek-Team. Wśród kobiet zwyciężyła Białorusinka Svetlana Kudelicz z Mińska. Zdjęcia Kamil Markiewicz
W poniedziałek w Szydłowie odbyły się 34. Sylwestrowe Biegi Uliczne, w których udział wzięło 407 uczestników, co jest bliskie rekordu frekwencji, który wynosi 414 zawodników. Wśród mężczyzn zwyciężył debiutujący w szydłowskiej imprezie Kenijczyk Joel Mainas Mwangi, a wśród kobiet triumfowała Białorusinka Svetlana Kudelicz.

W biegu głównym wśród mężczyzn zwyciężył Kenijczyk Joel Mainas Mwangi (Benedek-Team), drugi był Artur Kozłowski (Asklepios Potraf Team), a trzeci Ukrainiec Dmytro Siruk (LKB Rudnik). Wśród kobiet zwyciężyła Białorusinka Svetlana Kudelicz (Mińsk), druga była Katarzyna Broniatowska (AZS-AWF Kraków), a trzecia Dominika Napieraj (Żytniów). - To był mój najlepszy bieg. Po raz czwarty brałam udział w tych zawodach, ale po raz pierwszy udało mi się zwyciężyć - mówiła zwyciężczyni biegu kobiet Svetlana Kudelicz, która w 2012 roku była trzecia.

W biegach w Szydłowie, jak co roku rywalizowały także dzieci i młodzież szkolna, w różnych kategoriach wiekowych. Nie zabrakło także biegu VIP-ów. Podobnie, jak w 2012 roku, zwyciężył w nim Sylwester Duda (LKB Rudnik), natomiast wśród kobiet triumfowała Magdalena Figacz (Topór Goźlice-Ossolin-Klimontów). W biegu wzięli udział między innymi poseł na Sejm - Lucjan Pietrzczyk, który był ósmy oraz wójt gminy Szydłów - Jan Klamczyński, który jak przystało na gospodarza na mecie pojawił się ostatni. Lucjan Pietrzczyk wziął także udział w biegu głównym, który zakończył na 128 miejscu. - Kolejne biegi przeszły do historii. Cieszymy się z tego, bo za rok mamy mały jubileusz, ponieważ po raz 35 odbędą się one w naszej miejscowości - mówił Jan Klamczyński, wójt gminy Szydłów, organizator biegów.

Więcej o 34. Sylwestrowych Biegach Ulicznych w piątkowych powiatowych tygodnikach "Echa Dnia".