Serwis jest częścią portalu echodnia.eu

Twoje miasto

Jedzenie i zabawa » Jedzenie i zabawa - Artykuły - Bary i Catering

dodano: 3 stycznia 2014, 19:31

tagi:kielce barkielce zapieckanki

Zapieckanki, czyli prawie jak w Polsce Ludowej. Niezwykły nowy lokal powstaje w Kielcach. Kupisz tu danie… "Chytrej baby z Radomia”

/esw/

W centrum Kielc powstaje kolejne ciekawe miejsce, które na pewno przypadnie do gustu amatorom nie tylko zapiekanek. Zapieckanki, to nowy lokal, który powstaje przy ulicy Staszica 10 w Kielcach. Klimatem i wystrojem nawiązuje do czasów Polski Ludowej, w której królowały zapiekanki z pieczarkami. Otwarcie zaplanowano na drugą połowę stycznia.

Zapieckanki, czyli nowe miejsce na gastronomicznej mapie Kielc, będzie swoim wystrojem nawiązywało do okresu Polski Ludowej.

Zapieckanki, czyli nowe miejsce na gastronomicznej mapie Kielc, będzie swoim wystrojem nawiązywało do okresu Polski Ludowej.

(archiwum prywatne)

Elewacja lokalu jest bardzo dopracowana. Taki szyld będzie witał klientów.

Elewacja lokalu jest bardzo dopracowana. Taki szyld będzie witał klientów.

(archiwum prywatne)

Zapiekanki przebojem wróciły do grona naszych ulubionych przekąsek. Nie dziwi więc fakt, że w Kielcach powstaje kolejne miejsce, gdzie zjemy ten gorący przysmak. Skąd pomysł, by lokal nawiązywał do okresu Polski Ludowej? – Chcemy, by lokal czymś się wyróżniał, był na tyle charakterystyczny, żeby przyciągnął nie tylko amatorów zapiekanek. Poza tym w tym czasie też były zapiekanki i był to jedyny fast food. Nawiązujemy do tego, co było i stawiamy na najwyższą jakość – świeże produkty i wyśmienite bułki – mówi Szymon Biela, współwłaściciel Zapieckanki.

– Nasze zapiekanki będą przygotowywane w dwóch rozmiarach w typowym piecu do zapiekanek. Do tego tosty i frytki domowej roboty. Wszystko oczywiście w atrakcyjnych cenach – zachęca nasz rozmówca.

Lokal nie tylko wystrojem nawiązuje do lat Polski Ludowej. Również w menu znajdziemy akcenty charakterystyczne dla tego okresu – zapiekanki "Czar PRL-u”, "Kargula i Pawlaka”, "Pan tu nie stał”, "Borewicza” czy "Lukstorpeda”. Ale jest też i współczesny akcent – smacznie zapowiadająca się zapiekanka "Chytrej baby z Radomia”.

W niewielkim pomieszczeniu będzie przygotowanych kilka miejsc siedzących. Bar Zapieckanki będzie czynny do późnych godzin wieczornych.

Polecane

katalog najlepszych lokali

Zobacz na głównej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015