Nowy przewodniczący Rady Gminy Iwaniska

Dodano: 3 stycznia 2014, 9:29 Autor:

Nieoczekiwana zmiana w Radzie Gminy w Iwaniskach
Stanisław Zając, szef gminnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Iwaniskach został nowym przewodniczącym Rady Gminy.

Stanisław Zając, szef gminnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Iwaniskach został nowym przewodniczącym Rady Gminy. (fot. Michał Leszczyński)

Piotr Kidoń nie stoi już na czele rady. Został odwołany przez radnych w ostatni dzień starego roku. W piątek, nowym przewodniczącym został Stanisław Zając, dotychczasowy wiceszef rady.

Dlaczego tak nagle Piotr Kidoń pożegnał się z zaszczytnym stanowiskiem? Piotr Woźniak, radny z Prawa i Sprawiedliwości, współinicjator zmian powiedział, że przyczyną odwołania był brak współpracy Kidonia z radnymi opozycyjnymi, czyli nie działającymi pod flagą Polskiego Stronnictwa Ludowego. Tych w radzie jest aż ośmiu. Sześciu radnych reprezentuje PSL. Piotr Kidoń na temat swojego odwołania myśli inaczej.

- Jestem niewygodny dla niektórych osób, wręcz jestem zagrożeniem i stąd pozbawiono mnie funkcji przewodniczącego – uważa Kidoń. – Działam dla dobra gminy. Sprzeciwiałem się wielu niewygodnym sprawom. Boją się mnie jako kandydata do fotela wójta Iwanisk. Tym stanowiskiem nie jestem zainteresowany. Natomiast nie wykluczam startu do rady powiatu opatowskiego lub rady gminy Iwaniska. Mojego udziału w wyborach do rady powiatu obawia się między innymi Wiesława Słowik, obecna radna powiatowa i członek zarządu powiatu, jednocześnie sekretarz gminy Iwaniska. Przez ten czas wszystko nagromadziło się wokół mnie i zostałem odwołany – wyjaśnia Piotr Kidoń, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W odpowiedzi Kidoniowi Wiesława Słowik ripostuje: - Nigdy nie obawiałam się nikogo. Wybory są demokratyczne i każdy może kandydować gdzie chce.

Nowym przewodniczącym został Stanisław Zając, szef gminnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, który członkiem ludowców – jak mówi – jest już ponad pół wieku.
- Pan Kidoń nie umiał współpracować z nami i stracił zaufanie. Musimy działać dla dobra gminy Iwaniska. Jak można pracować dla gminy, skoro tutaj pan Kidoń nie mieszka, a władza uderza do głowy? – pyta Zając.

Czy doszło do rozłamu w Polskim Stronnictwem Ludowym w Iwaniskach? – Rozłamu nie ma – zapewnia Zając.

– Jak widać, trzymamy się, a zmiana przewodniczącego odbyła się w ramach jednego ugrupowania. Podobnie uważa Bogusław Włodarczyk, szef powiatowych struktury ludowców.

- Radni w swoich szeregach zdecydowali o zmianie przewodniczącego. Jeden i drugi wywodzi się z PSL – podkreśla Włodarczyk. – Nie widzę sensu mówienia o jakimkolwiek rozłamie.

W piątkowej sesji udział wzięli wszyscy radni, którzy prawie jednogłośnie na przewodniczącego wybrali Zająca.

Według odwołanego Kidonia, do wyborów pozostało jeszcze niewiele ponad pół roku.

- To marnowanie pieniędzy podatnika. Po co robić roszady na dziesięć miesięcy przed wyborami? - zastanawia się były przewodniczący i przyznaje, że podczas tej kadencji w gminie Iwaniska zrobiono naprawdę dużo ważnych inwestycji, między innymi wodociąg oraz modernizację dróg. – To przecież dowód na dobrą współpracę i jednomyślność radnych.

Czytaj więcej o:
  • iwaniska rada gminy
  • stanisław zając
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.