Serwis jest częścią portalu portal regionalny

edukacja » Edukacja

dodano: 10 stycznia 2014, 10:14

tagi:matura próbna 2014 echo dnia

Próbna matura 2014 z "Echem Dnia”. Mamy już pięć tysięcy chętnych! Nie przegap

Piotr BURDA

W tym roku piszemy 3, 4 i 5 marca, język polski, matematykę i język angielski. Zbieramy zgłoszenia do próbnej matury z "Echem Dnia”. Na początku marca zaplanowaliśmy trzy próbne egzaminy.

Ważne

Zgłoszenia przyjmujemy do końca stycznia, pod adresem mailowym: maturaecho@gmail.com oraz pod numerem telefonu 697 770 599.

Próbną maturę od 2010 roku organizuje "Echo Dnia” z Radiem Kielce, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, Urzędem Miasta w Kielcach i Świętokrzyskim Urzędem Marszałkowskim. W tym roku organizujemy ją po raz piąty. Do grona organizatorów dołączyło Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, które przygotowuje egzamin z języka angielskiego.

W tym roku nasza próbę zaczynamy w poniedziałek, 3 marca od egzaminu języka polskiego, 4 marca odbędzie się próba z matematyki, a w środę, 5 marca z języka angielskiego. Od poniedziałku zbieramy zgłoszenia z zainteresowanych szkół. Jako pierwsze zgłosiły się: kieleckie - V Liceum Ogólnokształcące imienia księdza Piotra Ściegiennego, III Liceum Ogólnokształcące imienia Cypriana Kamila Norwida, I Liceum Ogólnokształcące imienia Stefana Żeromskiego i szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego z Kielc. Naszą próbę zdawać będą licea w Ostrowcu, Starachowicach, Opatowie i Busku. Po raz pierwszy przystąpi do niej I Ogólnokształcące Liceum Akademickie imienia Janiny Kossakowskiej-Dębickiej w Kielcach. Próbny egzamin zdawać będzie tam pięciu pierwszych maturzystów w historii szkoły. Do naszej próby zgłaszają się także szkoły spoza regionu, jak na przykład II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu, w województwie opolskim.

- Przygotowane przez Państwa arkusze są bardzo profesjonalne. Dobrze się z nimi pracuje. Oceniam je zdecydowanie wyżej niż powszechnie dostępne – pisze nauczycielka z liceum w Brzegu.

Po trzech dniach zbierania zgłoszeń mamy już pięć tysięcy osób, które będą pisać marcową próbę.

Zgłoszenia przyjmujemy do końca stycznia, pod adresem mailowym: maturaecho@gmail.com oraz pod numerem telefonu 697 770 599. Każda szkoła, która zgłosi się do próbnej matury otrzyma bezpłatnie zestaw arkuszy, w zależności od deklarowanych potrzeb, a także płytkę CD z wypowiedzią lektora, potrzebną na próbie z języka angielskiego. Oferujemy arkusz dla każdego ucznia. Bezpłatnie udostępniamy nauczycielom "klucze odpowiedzi” do zadań na naszej stronie internetowej WWW.ECHODNIA.EU/EDUKACJA. Tam też znajdą się relacje z egzaminu, a o godzinie 14 w dniu egzaminu zamieścimy arkusze i odpowiedzi do zadań.

Forum

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Sonda

Brak ankiety.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015