Świętokrzyskie | Radomskie | Podkarpackie
Jesteś tu: Strona główna STUDNIÓWKI Studniówki 2015 Artykuł

Studniówka Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Czarnieckiego w Nisku (zdjęcia)

Dodano: 12 stycznia 2014, 11:57 Autor:

Maturzyści z trzech klas Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Czarnieckiego w Nisku na studniówkę wy-brali Dwór Olimp w Stalowej Woli. Bawili się w sobotnią noc.– Bal studniówkowy to wydarzenie wpisane w tradycję szkoły. Na ten dzień czekaliśmy trzy lata. Już tylko sto dni dzieli nas od egzaminów maturalnych – powiedziała maturzystka prowadząca część oficjalną balu.

– Przez trzy lata nie szczędziliśmy naszych wysiłków, zdobywaliśmy wiedzę, pracowaliśmy, by osiągnąć wyznaczone ce-le. Dzisiejszego wieczoru odkładamy na bok wszelkie troski i zmartwienia, by naszym udziałem stała się zabawa – dodał jej kolega.

Młodzież ruszyła do poloneza. Jedna z klas odtańczyła ten dostojny taniec ze wstawką z szalonej muzyki, co ubawiło gości, wśród których były władze miasta i powiatu. Po polonezie młodzież odśpiewała "Gaudeamus igitur”, co było chyba zapowiedzią przyszłego studiowania. Ta pieśń "cieszmy się pókiśmy młodzi” jest tradycyjnie śpiewana na inauguracjach roku akademickiego.

Z kolei zaprezentowane zostały filmy wspomnieniowe z lat spędzonych w szkole. Potem młodzież wręczyła kwiaty nauczycielom. Odczytany z tej okazji został wiersz: "Niech w dobrym zdrowiu płyną wasze dni, niech się staną jawą wasze piękne sny, niech trud wasz zawsze plon obfity da, niechaj wartość waszą każdy ceni i zna”.

Młodzież przedstawiła jeszcze program artystyczny z fraszkami opisującymi szkolne życie. Jedna z dziewcząt za-śpiewała że "ważne są tylko te dni, których jeszcze znamy, ważnych jest kilka tych dni, tych na które czekamy”. Dopiero wtedy można było zasiąść do pięknie zastawionych stołów, a za chwile ruszyć w tany. Do szalonej zabawy zachęcił dyrektor, słowami "ta noc należy do was”.

 1 / 56Następne »

Studniówka LO w Nisku

Studniówka LO w Nisku

fot. Zdzisław Surowaniec

 1 / 56Następne »

Czytaj więcej o:
  • nisko liceum studniówka 2014
  • Nisko studniówka 2014
Zobacz inne artykuły
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Prezentacja szkół

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015