Czesław Siekierski na czele listy kandydatów PSL do Parlamentu Europejskiego. Są też pani minister, poseł i członek zarządu województwa

Dodano: 14 stycznia 2014, 19:31 Autor:

Ścisłe władze Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie nie mają wątpliwości - liderem listy w okręgu małopolsko-świętokrzyskim w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego powinien być europoseł Czesław Siekierski. Oprócz niego wytypowano także wiceminister obrony narodowej oraz posła.
Czesław Siekierski został rekomendowany na lidera listy PSL do Parlamentu Europejskiego z okręgu świętokrzysko-małopolskiego.

Czesław Siekierski został rekomendowany na lidera listy PSL do Parlamentu Europejskiego z okręgu świętokrzysko-małopolskiego.

We wtorek odbyło się posiedzenie prezydium zarządu wojewódzkiego PSL poświęcone wyborom do Parlamentu Europejskiego. Podczas spotkania podjęto decyzję w sprawie udzielenia rekomendacji przedstawicielom świętokrzyskich struktur partii do ubiegania się o mandat eurodeputowanego.

Jak poinformował Adam Jarubas, prezes PSL w regionie, na lidera listy w okręgu małopolsko-świętokrzyskim wytypowano, zgodnie z oczekiwaniami, obecnego europosła Czesława Siekierskiego. Udzielono także poparcia czterem innym działaczom: wiceminister obrony narodowej Beacie Oczkowicz z Kielc, posłowi Mirosławowi Pawlakowi mieszkającemu w powiecie jędrzejowskim, członkowi zarządu województwa Kazimierzowi Kotowskiemu mieszkającemu w powiecie opatowskim oraz dyrektorce świętokrzyskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Magdalenie Kędzierskiej.

- To piątka do dyskusji. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie w ramach wąskich prezydiów zarządów wojewódzkich PSL w Świętokrzyskiem i Małopolskiem. Zależy nam, by organizacja małopolska dała jak najlepsze nazwiska, bo nasze są mocne i dobrze rozłożone terytorialnie, a wtedy osiągniemy lepsze wyniki niż pięć lat temu – stwierdził Adam Jarubas.

Przypomnijmy. W 2009 roku PSL w całym kraju wprowadził do Parlamentu Europejskiego czterech swoich przedstawicieli, w tym Czesława Siekierskiego. Teraz ludowcy marzą o 6-7 mandatach.

- Jestem zbudowany po wtorkowym spotkaniu. W innych partiach trwa polowania na kandydatów, a u nas entuzjazm i gotowość do współzawodnictwa są duże. Nie musiałem używać perswazji, by przekonywać kogoś do udziału w wyborach. Wszyscy zgłoszeni z ochotę przyjęli zaproszenia – podkreślił Adam Jarubas.

Ostateczna lista PSL w okręgu małopolsko-świętokrzyskim będzie znana w połowie lutego. Na mocy porozumienia między strukturami ugrupowania z województwa świętokrzyskiego wystartują cztery osoby, a z Małopolski – sześć.

Czytaj więcej o:
  • świętokrzyskie eurowybory 2014
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy kierowcy komunikacji publicznej powinni być obowiązkowo badani alkomatem przed przystąpieniem do pracy?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1725.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.