Zwycięskie Koła Gospodyń Wiejskich gościły u Pani Prezydentowej. To była niezapomniana wizyta (zdjęcia)

Dodano: 20 stycznia 2014, 19:49 Autor:

Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Anna Komorowska przywitała świętokrzyskie gospodynie w Pałacu Prezydenckim. Przewodnicząca Chełmowianek Wioletta Krzyżanowska i przewodnicząca Witosławianek Ewa Wiącek w imieniu trzech Kół podarowały Pierwszej Damie album o ziemi świętokrzyskiej.

Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Anna Komorowska przywitała świętokrzyskie gospodynie w Pałacu Prezydenckim. Przewodnicząca Chełmowianek Wioletta Krzyżanowska i przewodnicząca Witosławianek Ewa Wiącek w imieniu trzech Kół podarowały Pierwszej Damie album o ziemi świętokrzyskiej. (fot. Marzena Ślusarz)

Trzy koła zwycięskie w konkursie Echa Dnia Świętokrzyskie Koło Gospodyń Wiejskich 2013 w piątek spotkały się w Pałacu Prezydenckim z Małżonką Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Anną Komorowską oraz zwiedziły Pałac. Była to główna nagroda w plebiscycie, a jak się okazało trafiona i niezapomniana.
Przeczytaj więcej
Chełmowianki, zwyciężczynie konkursu Echa Dnia Świętokrzyskie Koło Gospodyń Wiejskich 2013 w towarzystwie Pierwszej Damy Anny Komorowskiej.

Chełmowianki, zwyciężczynie konkursu Echa Dnia Świętokrzyskie Koło Gospodyń Wiejskich 2013 w towarzystwie Pierwszej Damy Anny Komorowskiej. (fot. Marzena Ślusarz)Laureatki naszego konkursu: Koło Gospodyń Wiejskich Wola Jachowa z podkieleckiej gminy Górno, zdobywca trzeciego miejsca, Witosławianki z Witosławic w gminie Waśniów w powiecie ostrowieckim, laureatki drugiego miejsca oraz zwyciężczynie Chełmowianki z Rudek w gminie Nowa Słupia w powiecie kieleckim zostały zaproszone do Pałacu przez posłankę Marzenę Okłę – Drewnowicz. Kołom towarzyszyli wójtowie gmin oraz przedstawiciele rad, urzędów, ośrodków kultury oraz Bogdan Żerniak, prezes Świętokrzyskiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

WIELKIE PRZYGOTOWANIA

Panie bardzo solidnie przygotowały się do wizyty, samej organizacji wyjazdu towarzyszyły wielkie emocje. Ważne było zaprezentowanie się w regionalnych strojach. Gospodynie szykowały dla Pani Prezydentowej podarunki związane z ziemią świętokrzyską oraz z ich działalnością. Rozważania, co należy powiedzieć o swojej pracy i na co zwrócić uwagę zajęły całą drogę począwszy od Ostrowca przez Kielce do Warszawy. Największym przeżyciem było samo oczekiwanie na spotkanie w sali Pałacu Prezydenckiego "Ogród Zimowy”.

JAK NA BOŻE NARODZENIE

Stres szybko rozładowała Pani Prezydentowa. Pogodą ducha wprowadziła przyjazną i życzliwą atmosferę. Małżonkę Prezydenta rozbawiły gospodynie z Woli Jachowej, które przygotowały przyśpiewkę o wyjeździe do Warszawy i spotkaniu. – Bilet my dostali, pięknie się ubrali, no i do stolicy przyjechali. (…) Pani Pierwsza Dama nas tu zaprosiła i swoje salony nam otworzyła – śpiewały. Prezydentowa była pod wrażeniem rękodzieła pań. Gospodynie wręczyły jej ręcznie zdobione poduchy. Z kolei Witosławianki naszykowały bochny chleba, które same wypiekły w starodawnym piecu. – To samo zdrowie – zachwalała Ewa Wiącek, przewodnicząca Koła. Chełmowianki podarowały kosze z przysmakami z klasztoru na Świętym Krzyżu, serwety ręcznie robione przez panie z Koła oraz obraz z widokiem na Święty Krzyż specjalnie namalowany dla Pierwszej Damy. – Ten obraz ma przypominać, że najpiękniejszym regionem jest region świętokrzyski, a najpiękniejsze miejsca to te pod Świętym Krzyżem – mówiła Wioletta Krzyżanowska, przewodnicząca Chełmowianek. Pani Anna Komorowska przyjmując kolejne podarki dziękowała i żartowała: – Jak na Boże Narodzenie. Podkreśliła, że zna i bardzo lubi świętokrzyską ziemię.

Witosławianki, laureatki drugiego miejsca w konkursie Echa Dnia Świętokrzyskie Koło Gospodyń Wiejskich 2013 z Panią Prezydentową Anną Komorowską oraz posłanką Marzeną Okłą - Drewnowicz (pierwsza z prawej).

Witosławianki, laureatki drugiego miejsca w konkursie Echa Dnia Świętokrzyskie Koło Gospodyń Wiejskich 2013 z Panią Prezydentową Anną Komorowską oraz posłanką Marzeną Okłą - Drewnowicz (pierwsza z prawej). (fot. Marzena Ślusarz)

DUMNE ZE SWOJEGO REGIONU

Każde koło przedstawiło swoją działalność, a prezentację okrasiło regionalnymi przyśpiewkami. Małżonka Prezydenta z uwagą wsłuchiwała się w treści piosenek. Wzruszyła się, gdy słyszała "Życzymy i zdrowia, i szczęścia, i błogosławieństwa w opiece Maryi”. – Bardzo się cieszę z naszego spotkania, gratuluję idei konkursu oraz laureatkom wszystkich trzech miejsc. Przyjechaliście z przepięknej ziemi i słusznie z niej jesteście dumni. Słusznie się nią chwalicie i słusznie ją sławicie. Dziękuję Wam za to, że się potraficie zgromadzić, że razem działacie, że przekazujecie dawne tradycje młodym pokoleniom. Spotkać się z Wami to była przyjemność. Pani poseł dziękuję, że Pani zorganizowała przyjazd do Warszawy – mówiła Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Pani Anna Komorowska chętnie sfotografowała się z każdą grupą, po czym zaprosiła na poczęstunek i zwiedzanie. Goście zobaczyli najważniejsze sale Pałacu Prezydenckiego, znane z ekranów telewizyjnych, w których odbywają się konferencje prasowe oraz spotkania z politykami. Wśród gospodyń nie było innych komentarzy niż "wspaniale”.

Koło Gospodyń Wiejskich Wola Jachowa, zdobywca trzeciego miejsca w konkursie Echa Dnia, wraz z Małżonką Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Anną Komorowską, posłanką Marzeną Okłą - Drewnowicz (pierwsza z lewej) oraz Joanną Winiarską, dyrektorką Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie (pierwsza z prawej).

Koło Gospodyń Wiejskich Wola Jachowa, zdobywca trzeciego miejsca w konkursie Echa Dnia, wraz z Małżonką Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Anną Komorowską, posłanką Marzeną Okłą - Drewnowicz (pierwsza z lewej) oraz Joanną Winiarską, dyrektorką Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie (pierwsza z prawej). (fot. Marzena Ślusarz)

Czytaj więcej o:
  • świętokrzyskie koła gospodyń wiejskich
  • Anna komorowska
  • chełmowianki
  • kgw wola jachowa
  • witosławianki
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Drogi bardzo śliskie! Zalecana wielka ostrożność

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Wkroczenie Armii Radzieckiej do Kielc w 1945 roku to było

wyniki głosowania
Liczba głosów: 628.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.