Serwis jest częścią Echo Dnia
Jesteś tu: Strona główna KULTURA KULTURA - INNE WYDARZENIA Artykuł

Flecistka Karina Kamizela z prestiżową nagrodą. To początek wielkiej kariery?

Dodano: 22 stycznia 2014, 17:08 Autor:

Karina Kamizela, 16-letnia konecczanka ucząca się obecnie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzeskiego w Warszawie zdobyła Grand Prix ogólnopolskiego konkursu muzycznego. Karina jest absolwentką koneckiej Szkoły Muzycznej I stopnia.

O sukcesie młodej flecistki poinformowała nas Małgorzata Kacperska, która była nauczycielką Kariny w koneckiej szkole. - Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej w Bydgoszczy, w których zwyciężyła Karina, organizowane są co dwa lata i są obowiązkowe dla wszystkich uczniów z całej Polski, którzy na koniec roku uzyskali ocenę bardzo dobrą z egzaminu końcowego z instrumentu – informuje nauczycielka. - Można to porównać do olimpiady przedmiotowej w szkole ogólnokształcącej. Najpierw jest etap makroregionalny obejmujący parę województw w jednym miejscu i kto tam uzyska minimum 22 punkty, ten może brać udział w etapie ogólnopolskim. Karina jest jedną z najzdolniejszych uczennic, jakie wprowadzałam w tajniki gry na flecie. Bardzo się cieszę, że kontynuuje ona naukę w warszawskiej szkole. Zresztą mogła to robić także w innych placówkach, które były zainteresowane uczennicą, która w kwietniu 2012 roku, na koniec koneckiej edukacji wygrała I Świętokrzyski Festiwal Instrumentów Dętych o zasięgu ogólnopolskim.

PRZYWOZIŁA NAJWYŻSZE NAGRODY

Karina Kamizela, prywatnie siostra znanego wokalisty zespołu Red Bridge, Konrada, w ostatnim roku nauki w Końskich brała udział w sześciu konkursach i z każdego przywoziła najważniejsze nagrody. Wtedy mówiła nam, że do nauki gry na flecie namówiła ją pani Małgorzata Kacperska. Wcześniej w koneckiej muzycznej placówce uczyło się starsze rodzeństwo Kariny: Karolina i Konrad. Dziewczyna zdawała sobie sprawę z tego, że czeka ją ciężka praca, bo oprócz nauki w szkole podstawowej będzie miała wiele obowiązków muzycznych. – Ćwiczę dwie, trzy godziny dziennie – mówiła Karina. – Przygotowuję się do szkolnych przedmiotów, tak więc na jakiś pozamuzyczne hobby nie pozostaje mi wiele czasu.

PODBIŁA SERCA JURORÓW

W minionym tygodniu podbiła serca jurorów prestiżowego konkursu, którzy przyznali jej nie tylko pierwsze miejsce w kategorii fletu, ale uznali ją także najlepszą wykonawczynią całego konkursu. Laureaci przesłuchań ogólnopolskich mogą zostać objęci patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w postaci przyznania stypendium lub udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych kursach mistrzowski. Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej przyznaje nagrody w formie pieniężnej lub rzeczowej oraz w formie krajowych letnich warsztatów muzycznych. Dla laureatów Grand Prix Centrum przewiduje również zorganizowanie koncertu wraz z rejestracją audio-video.

DUŻYM WSPARCIEM JEST RODZINA

- Mój występ oceniam dobrze, dość długo się do niego przygotowywałam - napisała nam Karina. - Jury zwracało przede wszystkim uwagę na dźwięk, temperament oraz charyzmę, ale także na interpretację utworów oraz technikę. Osiągnięcie to daje mi bardzo dużo możliwości dalszej pracy z instrumentem oraz rozwijania się pod względem muzycznym. Po zdobyciu Grand Prix oraz pierwszego miejsca nie osiadam na laurach. Nadal będę pracowała nad swoją grą oraz wezmę udział w najbliższych kilku konkursach fletowych. Jeden z nich to Konkurs Fletowy w Jastrzębiu Zdroju, Sieradzu czy Szczecinku. Od półtora roku roku mieszkam w Warszawie i uczę się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego zwaną " szkołą talentów" w klasie fletu Pani Profesor Elżbiety Dastych-Szwarc. Daje mi ona duże możliwości rozwoju w zakresie muzycznym ale i nie tylko. W moich wyjazdach, koncertach oraz konkursach bardzo dużym wsparciem jest dla mnie rodzina, ale także i przyjaciele, którzy wierzą we mnie i dają mi siłę do dalszego działania.

Czytaj więcej o:
  • karina kamizela
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najczęściej czytane
Brak ankiety.
Galerie
  • Dni Starachowic 2015
  • Dni Starachowic
  • Świętokrzyska Gala Kabaretowa
  • Wystawa ceramicznych rzeźb w Pińczowie
  • XII Międzynarodowy Plener Malarski - Pocztówki Chęcińskie 2015
  • Piknik Obywatelski w Skarżysku

Informacje z Twojego powiatu

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.