Radni z Łopuszna uchwalili budżet. Niejednogłośnie

Dodano: 28 stycznia 2014, 23:04 Autor:

Radni przyjęli podczas wtorkowej sesji Rady Gminy budżet na 2014 rok w gminie Łopuszno. Uchwała nie została jednak przyjęta jednomyślnie. Ośmioro radnych głosowało za, dwoje przeciw, a pięcioro wstrzymało się od głosu.
Za przyjęciem budżetu nie zagłosowali wszyscy radni. Ośmioro było za, dwoje przeciw, pięcioro wstrzymało się.

Za przyjęciem budżetu nie zagłosowali wszyscy radni. Ośmioro było za, dwoje przeciw, pięcioro wstrzymało się. (fot. Łukasz Zarzycki)

Przymiarki do ostatecznego ustalenia kształtu budżetu gminy Łopuszno na trwający już rok trwały cały styczeń. Wstępnie po stronie przychodów ustalono 24 miliony 887 tysięcy złotych, zaś wydatków 25 milionów 117 tysięcy złotych. To oznaczało deficyt w wysokości 230 tysięcy złotych. Ostatecznie kwoty te zwiększyły się o 16 tysięcy złotych po obydwu stronach. Wpływy wyniosą więc 24 miliony 913 tysięcy złotych, zaś koszta, jakie spotkają w bieżącym roku łopuszański samorząd, 25 milionów 133 tysiące złotych.

Mimo że budżet jest deficytowy, wójt Zdzisław Oleksiewicz jest z niego zadowolony. – Jest on zdecydowanie luźniejszy i dający większą swobodę w realizowaniu inwestycji niż ubiegłoroczny. Przykładem może być kwota, którą w zeszłym roku mieliśmy do wydania na remonty dróg powiatowych i gminnych. W zeszłym roku były to 134 tysiące złotych, w tym będzie to 360 tysięcy – ocenia. Mimo to pięcioro radnych zdecydowało się wstrzymać od głosowania za jego uchwaleniem, zaś dwoje zagłosowało przeciw.

Z tegorocznego budżetu na różnego rodzaju inwestycje będą przeznaczone 2 miliony 800 tysięcy złotych. Najwięcej z niego pochłonie jednak oświata. Na nią łopuszański samorząd przeznaczy około 10,5 miliona złotych.

Czytaj więcej o:
  • gmina łopuszno budżet
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Drogowe utrudnienia w gminie Bodzentyn

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.