Oni zmieniają nasz region na lepsze. Poznaliśmy laureatów konkursu Lider Aktywności Obywatelskiej (zdjęcia)

Dodano: 29 stycznia 2014, 20:46 Autor:

Laureaci konkursu Lider Aktywności Obywatelskiej (od lewej) wyróżnieni Mirosław Kowalik, Marcin Chłodnicki, w imieniu Jacka Piwowarskiego nagrodę odbierała jego żona Wioletta, Agnieszka Zwierzyńska, Zofia Guz, przewodnicząca Stowarzyszenia "Niziny Górą” oraz laureatka nagrody głównej Barbara Domagała.

Laureaci konkursu Lider Aktywności Obywatelskiej (od lewej) wyróżnieni Mirosław Kowalik, Marcin Chłodnicki, w imieniu Jacka Piwowarskiego nagrodę odbierała jego żona Wioletta, Agnieszka Zwierzyńska, Zofia Guz, przewodnicząca Stowarzyszenia "Niziny Górą” oraz laureatka nagrody głównej Barbara Domagała. (fot. Dawid Łukasik)

W środę podczas uroczystej konferencji podsumowującej projekt "Regionalnie z pasją” w kieleckim Grand Hotelu nagrodzeni zostali laureaci prestiżowego konkursu "Lider Aktywności Obywatelskiej”.

– Są wśród nas liderzy, którzy to co niemożliwe zmieniają w rzeczywistość, tacy, którzy zmieniają świat, nasze małe lokalne ojczyzny na lepsze, czynią je pięknym w myśli i w sercu, tacy którzy pociągają za sobą innych, mobilizują do działania – mówiła podczas gali Agnieszka Migoń, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Kielcach, które w partnerstwie z Województwem Świętokrzyskim przeprowadziło konkurs. Nagroda Główna została przyznana Barbarze Domagale, wieloletniej działaczce społecznej z Chocimowa w gminie Kunów w powiecie ostrowieckim.


PORUSZYLI SERCA

- Barbara Domagała zwróciła uwagę członków Kapituły Konkursu zwłaszcza swoją energią, pasją działania, siłą z jaką aktywizuje mieszkańców swojej gminy. Pani Barbara od 21 lat jest szefową sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kunowie. Niesie pomoc dla każdej potrzebującej grupy społecznej w lokalnym środowisku, aplikuje o finansowania różnych akcji z projektów unijnych – relacjonowała Sylwia Gralec, koordynator projektu z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Kielcach.

W konkursie przyznano cztery równorzędne wyróżnienia. Pierwsze otrzymał Mirosław Kowalik z Parszowa w gminie Wąchock w powiecie starachowickim - przedsiębiorca z duszą społecznika, inicjator i sponsor wielu działań integracyjnych, organizuje zajęcia sportowe dla młodzieży wiejskiej. Drugie wyróżnienie trafiło do Marcina Chłodnickiego z Kielc, jako prezesa stowarzyszenia rowerowego MTB Kielce, propagatora zdrowego trybu życia, organizatora "Mas Krytycznych”. Agnieszka Zwierzyńska z Górek w gminie Raków w powiecie kieleckim zwróciła uwagę wielością działań obywatelskich, zwłaszcza akcjami na rzecz dzieci i młodzieży, organizacją wydarzeń rozrywkowych, kulturalnych, wypoczynkowych, sportowych, pozalekcyjnych. Czwarty wyróżniony Jacek Piwowarski z Wiązownicy Kolonii koło Staszowa od lat działa dla mieszkańców swojej miejscowości, jest sołtysem, zrealizował wiele, kreuje postawy obywatelskie wśród młodzieży i dorosłych, organizuje aktywny wypoczynek. Wyróżnienie specjalne zostało przyznane stowarzyszeniu "Niziny Górą”, które działa na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i budowaniu postaw obywatelskich, a także integracji międzypokoleniowej.

ŁĄCZY W DZIAŁANIU

Jak przyznał ubiegłoroczny laureat nagrody Piotr Popiel, tytuł Lidera Aktywności Obywatelskiej otwiera drzwi do wielu instytucji, co pozwala mu efektywniej realizować obywatelskie projekty. – Dzięki udziałowi w konkursie poznałem wiele osób i stowarzyszeń, które działają społecznie, rozpocząłem współpracę z wieloma uczestnikami zeszłorocznej edycji, dziś razem działamy na szerokim gruncie społecznym – mówił prezes stowarzyszenia Spektrum Możliwości z Miedzianej Góry.

Z PASJĄ DLA REGIONU

Konkurs Lider Aktywności Obywatelskiej jest jednym z działań, jakie Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej przeprowadziła w ramach projektu "Regionalnie z pasją”. Podczas konferencji koordynator Sylwia Gralec podsumowała wszystkie działania w projekcie. Uwagę zwraca ich różnorodność i wielość. – Były to kampanie informacyjno – promocyjne mówiące o aktywności obywatelskiej, seminaria dla różnych grup zawodowych związane z tematyką pobudzania społeczeństwa do działania. Wiele osób wzięło udział w kursie Akademia Aktywnego Obywatela, setki uczestników było obecnych na Lokalnych Seminariach Edukacyjnych. Z sukcesami działał nasz Punkt Informacji Obywatelskiej, z którego porad skorzystało ponad 300 osób. Dowodem, że nasze działania promują postawy obywatelskie jest ten konkurs – mówiła Sylwia Gralec. – Tegoroczni laureaci, Liderzy Aktywności Obywatelskiej są doskonałym przykładem budowania i promowania postaw obywatelskich, miejmy nadzieję, że usłyszy o nich całe województwo, a wielu pójdzie w ich ślady - podkreśliła.

Czytaj więcej o:
  • aktywności
  • barbara domagała
  • Kielce
  • kielce frdl
  • lider
  • obywatelskiej
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.