Porażka koszykarzy UMKS Kielce w Łowiczu. Zabrakło im jakości

/MAT/
Łukasz Fąfara (rzuca) jako jeden z niewielu w Łowiczu nie zawiódł. Zdobył 22 punkty. Fot. Sławomir Stachura
Piątej porażki w sezonie doznali drugoligowi koszykarze UMKS Kielce. Kielczanie w Łowiczu wyraźnie ulegli miejscowemu Księżakowi 64:78. Mimo porażki, nasi koszykarze pozostają na pozycji wicelidera drugiej ligi

Księżak Łowicz - UMKS Kielce 78:64 (16:14, 26:13, 19:19, 17:18)
UMKS
: Bacik 4, Fąfara 22, Osiakowski, Miernik 4, Dryjański 4 - Makuch, Lewandowski 9 (1x3), Busz 9 (3x3), Machowski 6, Walczyk 2.

Zespołowi Rafała Gila spotkanie od początku się nie układało. Kielczanie prowadzili tylko na początku (4:2), jednak potem zdecydowanie stracili skuteczność w ataku. Tę utrzymywał jedynie kapitan Łukasz Fąfara, który do przerwy miał na koncie 10 "oczek". Przewaga gospodarzy jednak rosła i już do przerwy wynosiła 15 punktów (42:27).

Szansa na dogonienie łowiczan pojawiła się w ostatnich minutach trzeciej kwarty. Kielczanie po serii rzutów z dystansu Artura Busza w 28 minucie spotkania zbliżyli się do rywali już na siedem punktów (53:46). Kolejne minuty nasza drużyna przegrała jednak znów bardzo znacząco. W 33. minucie było już 66:48 i losy meczu były praktycznie rozstrzygnięte. - Byliśmy gorsi od rywali w każdym elemencie. Przegrywaliśmy wszystkie pojedynki jeden na jeden, a w ataku nie trafialiśmy nawet z najczystszych pozycji. Ewidentnie zabrakło nam jakości - oceniał po spotkaniu trener kieleckiej drużyny, Rafał Gil.

W innych meczach: Tur Bielsk Podlaski - AZS AGH Kraków 91:65, Sokół Ostrów Mazowiecka - MKS Skierniewice 55:76, SKK Siedlce - KS Piaseczno 91:66, AZS AWF ggmedia.pl Kraków - Pułaski Warka 20:0 (walkower), Rosa II Radom - Wisła Kraków (przełożony na 26 lutego).