Świętokrzyskie | Radomskie
Serwis jest częścią Echo Dnia
Jesteś tu: Strona główna Piłka piłka nożna - Korona Kielce Artykuł

Powstała Akademia Piłkarska Korony Kielce. Będzie szkolić młodych piłkarzy (WIDEO)

Dodano: 26 lutego 2014, 16:57 Autor:

W pierwszej połowie marca w Piekoszowie i Strawczynie, później w kolejnych ośrodkach na Kielecczyźnie. Chętny do współpracy jest też wójt gminy Białaczów w województwie łódzkim
W środowej konferencji prasowej, poświęconej Akademii Piłkarskiej Korony, uczestniczyli piłkarz Kamil Kuzera, prezes Korony Tomasz Chojnowski i Dominik Fiuk z fundacji Fair Play w Koronie.

W środowej konferencji prasowej, poświęconej Akademii Piłkarskiej Korony, uczestniczyli piłkarz Kamil Kuzera, prezes Korony Tomasz Chojnowski i Dominik Fiuk z fundacji Fair Play w Koronie. (fot. Dawid Łukasik)

Przeczytaj więcej

Powstała Akademia Piłkarska Korony Kielce. Będą w niej trenować dzieci w wieku od 4 do 12 lat. - Zapraszamy do naszej akademii. Może później ci młodzi ludzie zostaną piłkarzami pierwszego zespołu Korony - mówił prezes kieleckiego klubu Tomasz Chojnowski.

Akademia to wspólny projekt kieleckiego klubu, stowarzyszenia Fair Play w Koronie oraz hurtowni sportowej Kielsport, która będzie dostarczać sprzęt trenującym w niej dziewczynkom i chłopcom.

AKADEMIA I KKP KORONA

- Taka myśl zrodziła się w naszych głowach już dawno. Teraz przyszedł czas na działanie, dlatego z naszymi partnerami powołaliśmy Akademię Piłkarską. Marka Korony to nie tylko ekstraklasa, ale także młodzi ludzie, którzy chcą trenować piłkę nożną i marzą, by zostać piłkarzami. Talentów w naszym województwie nie brakuje. Teraz chcieliśmy usystematyzować nasze działania i podjęliśmy to wyzwanie - mówił Tomasz Chojnowski, prezes Korony. Dodajmy, że do tej pory szkolenie młodych Koroniarzy odbywało się w ramach Kieleckiego Klubu Piłkarskiego Korona, w którym trenuje ponad 400 młodych adeptów futbolu.Jako pierwsze, już w pierwszej połowie marca, powinny ruszyć akademie w Strawczynie i Piekoszowie, po nich kolejne. - Gminy, które już nawiązały współpracę, to: Pierzchnica, Busko-Zdrój, Stopnica, Sędziszów, Nagłowice, Wodzisław, Sandomierz, Samborzec, Kazimierza Wielka, Łoniów, Klimontów, Pacanów. Tam wójtowie i burmistrzowie są zainteresowani projektem, chcą nas wspierać. Ciekawostką jest to, że do projektu chce też przystąpić gmina Białaczów z województwa łódzkiego, wójt jest otwarty na współpracę. Trwają natomiast rozmowy między innymi z Jędrzejowem, Zagnańskiem, Chęcinami i Połańcem - powiedział Dominik Fiuk z Fair Play w Koronie.

Kamil Kuzera, piłkarz Korony Kielce, twarz projektu:

- Widać, jaką wartość dla dzieci ma Korona. Wiele młodych osób chciałby w niej grać, a nie wszyscy mogli z różnych powodów, między innymi ze względu na odległość. Teraz będzie taka możliwość. Fajnie, że powstała ta akademia. Ja podpisuję się pod tym projektem. Markę, jaką jest Korona, trzeba jeszcze wzmacniać. Musimy się starać o to, żeby trenowało jak najwięcej dzieci, żeby jak najwięcej młodych osób stało się Koroniarzami.

KOSZTY NIE BĘDĄ DUŻE

Szkolenie będzie się odbywało tym samym systemem, co w KKP Koronie. Zajęcia prowadzone będą w gminnych salach szkolnych i na miejscowych orlikach. Maksymalnie w jednej grupie będzie trenować 15 dzieci. - Jeśli jednak będzie duże zainteresowanie, to w danym roczniku powstanie kilka grup. Jesteśmy na to przygotowani - zaznaczył Dominik Fiuk. Jakie koszty będą ponosić rodzice? - Nie będą one duże. Ceny będą ustalane po rozmowach w poszczególnych gminach. Mogę też zdradzić, że treningi będą prowadzić byli piłkarze Korony, ale jesteśmy też otwarci na współpracę z miejscowymi szkoleniowcami - dodał Dominik Fiuk.

CHCĄ POWOŁAĆ MŁODĄ LIGĘ

Akademia Piłkarska Korony będzie organizować wyjazdy na mecze żółto-czerwonych rozgrywane na Kolporter Arenie. W przyszłości dodatkową atrakcją będzie także rywalizacja w Młodej Lidze, w której rozgrywane będą mecze pomiędzy poszczególnymi gminami. - Najważniejsza jest radość z piłki. To zawsze powtarza trener Jose Rojo Martin. Jeśli nie ma radości z tego, co robimy, nic z tego nie wychodzi. Dlatego na tę radość z grania będzie też kładziony nacisk w akademii - mówił prezes Tomasz Chojnowski.

Wszystkie informacje na temat akademii będą dostępne na stronie internetowej www.akademiakorona.pl.

Czytaj więcej o:
  • akademia piłkarska korony kielce
  • korona kielce wiadomości
Następny mecz

Korona Kielce- Wisła Kraków
Piątek, 30 października, godz. 20.30

Terminy rozgrywek rundy zasadniczej Ekstraklasy »

Tabela
1. Legia Warszawa132628-14823
2. Jagiellonia Białystok132625-15823
3. Śląsk Wrocław132625-16823
4. Wisła Kraków132426-17733
5. GKS Bełchatów132212-11643
6. Lech Poznań132127-14562
7. Górnik Zabrze132120-15634
8. Pogoń Szczecin131919-21544
9. Podbeskidzie Bielsko-Biała131721-22526
10. Lechia Gdańsk131618-20445
11. Górnik Łęczna131516-20436
12. Piast Gliwice131514-19436
13. Cracovia Kraków131413-20427
14. Korona Kielce13119-21328
15. Ruch Chorzów13811-18256
16. Zawisza Bydgoszcz13715-342110
Wyniki
Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk-:-
Korona Kielce - Wisła Kraków-:-
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin-:-
Cracovia - Zawisza Bydgoszcz-:-
Śląsk Wrocław - Lech Poznań-:-
Legia Warszawa - Ruch Chorzów-:-
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice-:-
Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów-:-
Najczęściej czytane
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Media Regionalne

Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2014.