Świętokrzyski Bal Filantropów z Małgorzatą Tusk w Kielcach (WIDEO, zdjęcia)

Dodano: 2 marca 2014, 12:39 Autor:

Świętokrzyski Bal Filantropów  odbył się w kieleckim w kieleckim Grand Hotelu.

Świętokrzyski Bal Filantropów odbył się w kieleckim w kieleckim Grand Hotelu. (fot. Dawid Łukasik)

W sobotę wieczorem w kieleckim Grand Hotelu na ostatkowej imprezie bawiły się osoby, dla których dobroczynność to sens życia.

Na Świętokrzyskim Balu Filantropów pojawili się politycy, biznesmeni, lekarze, ludzie kultury. Honorowym gościem była małżonka premiera Donalda Tuska - Małgorzata Tusk. Nim zabawa zaczęła się na dobre, przeprowadzono licytację. Zebrane pieniądze trafią do utalentowanej młodzieży.Inicjatorem organizacji pierwszego takiego balu w historii regionu było Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny. Organizacja od wielu lat wspiera uzdolnionych uczniów z ubogich rodzin. Jak dotychczas pomogło 717 osobom przekazując im w sumie ponad 1 milion 200 tysięcy złotych w formie stypendiów.

Czytaj także: Małgorzata Tusk i wiele niezwykłych par na balu filantropów w Kielcach (zdjęcia)

Świętokrzyski Bal Filantropów jest uzupełnieniem tej działalności. Imprezie przyświeca cel przekazania finansowego wsparcia osobom niezwykle utalentowanym w wąskich dziedzinach. Do organizacji włączył się Best Western Grand Hotel w Kielcach.

PREMIEROWA W POLONEZIE

W sobotni wieczór największa sala obiektu zapełniła się paniami w pięknych sukniach i panami w eleganckich garniturach. Zebranych powitała Agnieszka Migoń, pomysłodawczyni Świętokrzyskiego Balu Filantropów. Gościem honorowym była Małgorzata Tusk, żona premiera Donalda Tuska, która w parze ze stypendystą Piotrem Tomalą poprowadziła poloneza.

- Jest mi bardzo miło. Czuję się poruszona, że po raz kolejny jestem zaproszona. To dla mnie bardzo ważne, bo stąd pochodzą moi rodzice, to miejsce mojego dzieciństwa. Cieszę się, że jestem tu dziś z wami. Cieszę się, że wspieracie stypendia dla geniuszy. Życzę dobrej zabawy i otwartych serc – powiedziała Małgorzata Tusk.

W części artystycznej swoimi wirtuozowskimi umiejętnościami pochwalił się Piotr Tomala – student Uniwersytetu Muzycznego imienia Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu i stypendysta Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny. Piotr w towarzystwie swoich przyjaciół: Martyny Chojnackiej i Mikołaja Stolarskiego, z którymi tworzy akordeonowe trio Free Accordions, dał krótki koncert. Publika była zachwycona występem.

Czytaj także: Małgorzata Tusk promowała w Kielcach swoją debiutancką książkę "Między nami” (WIDEO, zdjęcia)

KAPELUSZE I LICYTACJA

Po wykwintnej kolacji odbyła się ceremonia wręczenia Złotych Kapeluszy Filantropa – wyróżnień dla osób, które są zaangażowane w akcje charytatywne organizowane przez Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny. W tym roku otrzymali je Stanisław Adamczak, rektor Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, oraz Radio Kielce. Dobroczyńcom osobiście dziękowała Małgorzata Tusk.

Część oficjalną zakończyła licytacja wyjątkowych przedmiotów przekazanych przez znane osoby. Pod młotek poszedł między innymi zestaw kawowy od Małgorzaty Tusk, nalewka z sosny od posła Janusza Palikota, zestaw śniadaniowy od żony prezydenta Polski Anny Komorowskiej, plakat z filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei” z autografami Lecha Wałęsy i Andrzeja Wajdy, płyta z dedykacją Włodka Pawlika, czek na wykorzystanie 30 minut na antenie Radia Kielce oraz pióro wojewody świętokrzyskiego Bożentyny Pałki-Koruby.

W sumie podczas Świętokrzyskiego Balu Filantropów zebrano ponad 50 tysięcy złotych.

Czytaj więcej o:
  • świętokrzyski bal filantropów
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Plebiscyt o Dziką Różę. Najlepszy aktor/aktorka sezonu 2014/2015 w teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach to:

wyniki głosowania
Liczba głosów: 292.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.