Gole Furmana i Wolskiego w reprezentacji Polski

/W.Ł./
Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 21 w towarzyskim meczu pokonała 5:0 swoich rówieśników z Litwy. Polska - Litwa 5:0 (2:0), Wolski 10, Wszołek 30, Furman 48 z karnego, Przybyłko 62, 89.

Polska: Szumski (46 Leszczyński) - Kędziora (70 Dąbrowski), Janicki (46 Golla), Kamiński, Dziwnel (70 Lewandowski) - Wszołek, Furman (60 Zieliński), Linetty (46 Chrapek), Wolski, Pawłowski - Parzyszek (60 Przybyłko).

Od pierwszej minuty w "biało-czerwonych" barwach wystąpili dwaj wychowankowie klubów z naszego regionu. Dominik Furman, wychowanek Szydłowianki Szydłowiec, obecnie francuskiej Tuluzy i Rafał Wolski, wychowanek Jastrzębia Głowaczów, obecnie włoskiej Fiorentiny.
Już w 10 min. Wolski zdobył bramkę po strzale z 13 metrów. W 30 min. po zagraniu Furmana do Wolskiego, ten drugi podał do Pawła Wszołka, który skierował futbolówkę do siatki. W 47 min. w szkolny sposób Wolski ograł obrońcę litewskiego, który zagrał ręką w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Stały fragment gry na gola zamienił Furman. Za moment Wolski przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Litwy. W 60 min. kapitan Polaków, Furman został zmieniony przez Piotra Zielińskiego. Wolski rozegrał cały mecz.

- Przed meczem wiedziałem, że przeciwko Litwie zagram 60 minut. Dałem z siebie wszystko i jestem z tego bardzo zadowolony - powiedział po meczu Dominik Furman, wychowanek Szydłowianki.