Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Prezydent Radomia przygarnął odwołanego wicestarostę z PiS

Dodano: 6 marca 2014, 14:50 Autor:

Waldemar Trelka od czwartku doradza Andrzejowi Kosztowniakowi. W czym?
Waldemar Trelka został nowym doradcą prezydenta Radomia.

Waldemar Trelka został nowym doradcą prezydenta Radomia. (fot. Tadeusz Klocek)

Przeczytaj więcej

Był pełnomocnik Sońta

Zatrudnianie pełnomocników, doradców przez prezydentów jest usankcjonowane przez ustawę o samorządzie lokalnym. Ich liczba zależna jest od wielkości miasta. Prezydent Radomia może mieć maksymalnie siedmiu pełnomocników. Nie musi ogłaszać konkursu, kandydatów wybiera sam i podpisuje z nimi umowę o pracę. Aktualnie Andrzej Kosztowniak ma jednego pełnomocnika jest nim Zbigniew Latek. Ma doradzać prezydentowi w kwestiach energetyki. W 2011 roku doradca prezydenta Radomia do spraw osób wykluczonych został Krzysztof Sońta, były poseł Prawa i Sprawiedliwości z Radomia. Zatrudnienie u Andrzeja Kosztowniaka znalazł, kiedy przegrał wybory na kolejną kadencję.

Radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości stracił funkcję wicestarosty w radomskim Starostwie Powiatowym. Nie minął nawet tydzień, jak znalazł zatrudnienie w Urzędzie Miejskim. Będzie doradcą prezydenta do spraw związanych z funduszami unijnymi i Regionalnym Instrumentem Terytorialnym.

W ubiegły piątek Waldemar Trelka został odwołany ze stanowiska wicestarosty radomskiego. Wnioskował o to starosta Mirosław Ślifirczyk, argumentując, że stracił zaufanie do swojego zastępcy. Waldemar Trelka jest nadal radnym powiatowym i szefem klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Zasiada też w zarządzie okręgowym PiS w Radomiu.

BO ZNA SPECYFIKĘ

Umowę z nim Andrzej Kosztowniak podpisał w czwartek. Jednak kiedy w ostatni wtorek w Warszawie samorządowcy z regionu radomskiego dyskutowali o wspomnianym Regionalnym Instrumencie Terytorialnym. prezydentowi już wtedy towarzyszył Waldemar Trelka.

Wybór doradcy tak uzasadnia biuro prasowe radomskiego Urzędu Miejskiego:

"Prezydent Andrzej Kosztowniak podjął decyzję o powierzeniu Waldemarowi Trelce jako osobie merytorycznej i znającej specyfikę funkcjonowania samorządów na terenie Ziemi Radomskiej funkcji doradcy. Doświadczenie i wiedza Waldemara Trelki zostaną wykorzystane przez Prezydenta Radomia w związku z pracami nad "Strategią rozwoju miejskiego Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego” oraz opracowywaniem strategicznych dokumentów dotyczących kolejnej perspektywy unijnej, wymagającymi współpracy Radomia z okolicznymi samorządami. W ramach tych działań planowane są liczne spotkania i konsultacje w pobliskich gminach i powiatach.”

Prezydent miał docenić doświadczenie Waldemara Trelki i jego znajomość "specyfiki” samorządów powiatu radomskiego. To ma być "dużym wsparciem w dalszej pracy nad Radomskim Obszarem Funkcjonalnym”.

ŻADNYCH SENTYMENTÓW

- Chciałbym swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystać dla dobra miasta i powiatu – mówi Waldemar Trelka. – Dlatego z przyjemnością przyjąłem propozycję prezydenta, choć miałem także inne.

Jako doradca do spraw Radomskiego Instrumentu Terytorialnego Waldemar Trelka będzie musiał współpracować ze starostą Mirosławem Ślifirczykiem.

– Podchodzę do swojego zadania profesjonalnie. Taką mam pracę, tu nie może być mowy o sentymentach. Będę współpracował ze starostwem – twierdzi Trelka, który zanim został wicestarostą radomskim pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół Agrotechnicznych. Dostał tam urlop na czas pełnienia nowej funkcji.

- Nadal jestem pracownikiem tej szkoły. Nie wrócę na stanowisko dyrektora, ale nie wiem jak dalej będzie z moim urlopem – dodaje Waldemar Trelka.

Czytaj więcej o:
  • radom polityka
  • radom samorząd
  • radom wiadomości
  • waldemar trelka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Ile pieniędzy z domowego budżetu zamierzasz wydać na święta?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 150.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.