Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Prezydent Radomia przygarnął odwołanego wicestarostę z PiS

Dodano: 6 marca 2014, 14:50 Autor:

Waldemar Trelka od czwartku doradza Andrzejowi Kosztowniakowi. W czym?

Był pełnomocnik Sońta

Zatrudnianie pełnomocników, doradców przez prezydentów jest usankcjonowane przez ustawę o samorządzie lokalnym. Ich liczba zależna jest od wielkości miasta. Prezydent Radomia może mieć maksymalnie siedmiu pełnomocników. Nie musi ogłaszać konkursu, kandydatów wybiera sam i podpisuje z nimi umowę o pracę. Aktualnie Andrzej Kosztowniak ma jednego pełnomocnika jest nim Zbigniew Latek. Ma doradzać prezydentowi w kwestiach energetyki. W 2011 roku doradca prezydenta Radomia do spraw osób wykluczonych został Krzysztof Sońta, były poseł Prawa i Sprawiedliwości z Radomia. Zatrudnienie u Andrzeja Kosztowniaka znalazł, kiedy przegrał wybory na kolejną kadencję.

Radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości stracił funkcję wicestarosty w radomskim Starostwie Powiatowym. Nie minął nawet tydzień, jak znalazł zatrudnienie w Urzędzie Miejskim. Będzie doradcą prezydenta do spraw związanych z funduszami unijnymi i Regionalnym Instrumentem Terytorialnym.

W ubiegły piątek Waldemar Trelka został odwołany ze stanowiska wicestarosty radomskiego. Wnioskował o to starosta Mirosław Ślifirczyk, argumentując, że stracił zaufanie do swojego zastępcy. Waldemar Trelka jest nadal radnym powiatowym i szefem klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Zasiada też w zarządzie okręgowym PiS w Radomiu.

BO ZNA SPECYFIKĘ

Umowę z nim Andrzej Kosztowniak podpisał w czwartek. Jednak kiedy w ostatni wtorek w Warszawie samorządowcy z regionu radomskiego dyskutowali o wspomnianym Regionalnym Instrumencie Terytorialnym. prezydentowi już wtedy towarzyszył Waldemar Trelka.

Wybór doradcy tak uzasadnia biuro prasowe radomskiego Urzędu Miejskiego:

"Prezydent Andrzej Kosztowniak podjął decyzję o powierzeniu Waldemarowi Trelce jako osobie merytorycznej i znającej specyfikę funkcjonowania samorządów na terenie Ziemi Radomskiej funkcji doradcy. Doświadczenie i wiedza Waldemara Trelki zostaną wykorzystane przez Prezydenta Radomia w związku z pracami nad "Strategią rozwoju miejskiego Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego” oraz opracowywaniem strategicznych dokumentów dotyczących kolejnej perspektywy unijnej, wymagającymi współpracy Radomia z okolicznymi samorządami. W ramach tych działań planowane są liczne spotkania i konsultacje w pobliskich gminach i powiatach.”

Prezydent miał docenić doświadczenie Waldemara Trelki i jego znajomość "specyfiki” samorządów powiatu radomskiego. To ma być "dużym wsparciem w dalszej pracy nad Radomskim Obszarem Funkcjonalnym”.

ŻADNYCH SENTYMENTÓW

- Chciałbym swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystać dla dobra miasta i powiatu – mówi Waldemar Trelka. – Dlatego z przyjemnością przyjąłem propozycję prezydenta, choć miałem także inne.

Jako doradca do spraw Radomskiego Instrumentu Terytorialnego Waldemar Trelka będzie musiał współpracować ze starostą Mirosławem Ślifirczykiem.

– Podchodzę do swojego zadania profesjonalnie. Taką mam pracę, tu nie może być mowy o sentymentach. Będę współpracował ze starostwem – twierdzi Trelka, który zanim został wicestarostą radomskim pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół Agrotechnicznych. Dostał tam urlop na czas pełnienia nowej funkcji.

- Nadal jestem pracownikiem tej szkoły. Nie wrócę na stanowisko dyrektora, ale nie wiem jak dalej będzie z moim urlopem – dodaje Waldemar Trelka.

Czytaj więcej o:
  • radom polityka
  • radom samorząd
  • radom wiadomości
  • waldemar trelka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.