Effector Kielce przegrał ze Skrą Bełchatów i odpadł z Pucharu Polski

Sławomir STACHURA
Sławomir Stachura
W Zielonej Górze odbyły się w czwartek ćwierćfinały siatkarskiego Pucharu Polski. Effector Kielce przegrał z PGE Skrą Bełchatów 0:3 i pożegnał się z turniejem.

Program turnieju

.Sobota, 15 marca.Półfinały (14.45, 17.45) Asseco Resovia /AZS Częstochowa - Cerrad Czarni /Jastrzębski Węgiel (14.45), AZS Olsztyn/ZAKSA - Effector /PGE Skra.

Niedziela, 16 marca. Finał (14.45).

PGE Skra Bełchatów - Effector Kielce. Relacja live - zobacz zapis

Effector Kielce - PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 19:25, 14:25)

Effector: Lipiński, Jungiewicz, Poglajen, Buchowski, Polański, Dryja, Sufa (libero), Kaczmarek (libero) oraz Romanutti.

PGE Skra: Uriarte, Wlazły, Conte, Tuia, Wrona, Kłos, Zatorski (libero) oraz Antiga, Maćkowiak, Brdjović.

MVP meczu: MVP Nicolas Uriarte.

Na początku pierwszego seta Effector prowadził 3:1, lecz po udanej akcji Mariusza Wlazłego bełchatowianie wyszli na prowadzenie 4:3. Potem jeszcze do remisu doprowadził Dawid Dryja (4:4), ale od tego momentu Skra objęła prowadzenie i nie oddała go już do końca partii, choć po akcji Mateusza Bieńka kielczanie przegrywali tylko 18:20 i wynik był sprawa otwartą.

Zacięty był drugi set. Effector prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:7, po bloku Sławomira Jungiewicza 12:8, a po udanej akcji Piotra Lipińskiego 17:15. Później było jeszcze 18:17 dla kielczan ale w końcówce znów bełchatowianie uporządkowali grę, bezlitośnie wykorzystali błędy kielczan i wygrali do 19. Trzeci set tylko na początku był zacięty. Od stanu 8:9 Skra zaczęła budować przewagę, a gdy zrobiło się 20:12, losy meczu były rozstrzygnięte i podobnie jak faworyci innych ćwierćfinałów, bełchatowianie awansowali do "czwórki".

W innych meczach ćwierćfinału: Asseco Resovia Rzeszów - AZS Częstochowa 3:0 (25:14, 25:21, 25:17), Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:19, 25:17, 18:25, 25:18), AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3 (12:25, 20:25, 22:25).

W sobotnich półfinałach zagrają: Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel i ZAKSA - PGE Skra. Finał w niedzielę.