Wypadek w Brzegach koło Jędrzejowa. Zginął słynny kolarz Marek Galiński

Dodano: 17 marca 2014, 10:51 Autor:

Auto Marka Galińskiego wpadło w Brzegach koło Jędrzejowa na drzewo. Słynny kolarz nie przeżył tego wypadku.

Auto Marka Galińskiego wpadło w Brzegach koło Jędrzejowa na drzewo. Słynny kolarz nie przeżył tego wypadku. (fot. Straż pożarna Kielce)

Śmiertelny wypadek w miejscowości Brzegi w powiecie jędrzejowskim. Nie żyje Marek Galiński, czterokrotny olimpijczyk i trener kolarstwa górskiego, ostatnio studiujący na Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach.
Marek Galiński był najbardziej utytułowanym polskim kolarzem górskim.

Marek Galiński był najbardziej utytułowanym polskim kolarzem górskim. (fot. archiwum)

Dramat rozegrał się po północy w nocy z niedzieli na poniedziałek na krajowej siódemce w miejscowości Brzegi w powiecie jędrzejowskim. Z ustaleń śledczych wynika, że 39-letni kierowca forda mondeo na łuku drogi nie zapanował nad autem, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Pomimo szybkiej pomocy życia kierowcy nie udało się uratować. Został jeszcze przewieziony do szpital w Kielcach, gdzie zmarł nie odzyskując przytomności.

Strażacy z Jędrzejowa o zdarzeniu zostali poinformowani o godzinie 0.31. – Gdy strażacy dojechali na miejsce okazało się, że osobowy ford mondeo jest na poboczu drogi. Auto uderzyło w drzewo, a kierowca był uwięziony w środku. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwolniono kierowcę a ratownicy przenieśli poszkodowanego na noszach do karetki – tłumaczyła Aleksandra Kokosińska, rzecznik prasowy jędrzejowskiej straży pożarnej.

Michał Kowalczyk, oficer prasowy jędrzejowskiej policji dodawał, że życia 39-letniego kierowcy forda nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala w Kielcach.

Okazało się, że kierowcą był Marek Galiński. To najbardziej utytułowany polski kolarz górski. Czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich (Atlanta, Sydney, Ateny, Pekin), wielokrotny uczestnik mistrzostw świata i Europy. Był też dziewięciokrotnym mistrzem Polski w cross country (2000, 2004-2011) i czterokrotnym w maratonie MTB (2006-2007, 2009-2010), Dziesięciokrotnie wygrywał klasyfikację generalną Grand Prix MTB, był trzecim zawodnikiem mistrzostw Polski w kolarstwie. Na igrzyska olimpijskie w Londynie pojechał już jako trener reprezentacji Polski kobiet. Ostatnio prowadził kolarską reprezentację Rosji. Zostawił żonę i dwie córki.

Marek Galiński był związany z Kielcami. Od kilku lat studiował na kierunku wychowanie fizyczne na Wszechnicy Świętokrzyskiej. Obecnie był na drugim roku studiów magisterskich.

Urodził się 1 sierpnia 1974 w Opocznie, mieszkał w okolicach tego miasta. Karierę zaczynał w Starcie Tomaszów Mazowiecki, później kontynuował ją w klubie Optex Opoczno. W dalszej części kariery reprezentował: Lotto PZU (2001),CCC Polsat (2002-2004), PSB Atlas Orbea (2005), Wilier Atala Optex (2006), CCC Polsat (2007). 2008-2011 ścigał się w zawodowym teamie MTB JBG-2 Professional MTB Team.

Wypadek w Brzegach koło Jędrzejowa. Zginął słynny kolarz Marek Galiński

(fot. Straż pożarna Kielce)

Czytaj więcej o:
  • Brzegi
  • jędrzejów wypadek
  • marek galiński
  • Marek Galiński wypadek
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy w powiecie jest wystarczająca oferta wakacyjnych imprez?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 32.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.