Effector Kielce przegrał z Asseco Resovią Rzeszów [zdjęcia, VIDEO]

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Najlepiej w kieleckim zespole w meczu z mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów zaprezentował się Sławomir Jungiewicz (w ataku). Fot. Kamil Markiewicz
Kieleckim siatkarzom nie udało się sprawić niespodzianki i przegrali oni w trzecim meczu pierwszej rund fazy play off 0:3 i odpadli z rywalizacji o mistrzostwo Polski. Nasza drużyna będzie walczyć o miejsca 5:8. Na początek zmierzy się ona z Indykpolem AZS Olsztyn. Pierwsze spotkanie tych drużyn w sobotę 5 kwietnia w Kielcach.
Effector Kielce - Asseco Resovia Rzeszów 0:3

PlusLiga. Effector Kielce - Asseco Resovia Rzeszów 0:3

Mówią trenerzy

Dariusz Daszkiewicz, Effector: - Oprócz Sławka Jungiewicza, wszyscy zawodnicy zagrali bardzo słabe spotkanie. Mam wrażenie, że niektórzy przeszli obok meczu. W spotkaniach w Rzeszowie też przegraliśmy dwukrotnie po 0:3, ale w tamtych meczach nie mogłem mieć pretensji za grę do zawodników, bo Resovia zagrała po prostu bardzo dobrze. W trzecim spotkaniu dyspozycja zespołu z Rzeszowa nie była najlepsza, a my kompletnie nie potrafiliśmy tego wykorzystać.

Andrzej Kowal, Asseco Resovia: - Wygraliśmy 3:0, ale w meczach fazy play off nie liczy się zwycięstwo, nie ważne w ilu setach. Chcieliśmy bardzo zakończyć rywalizację dzisiejszym meczem i to nam się udało. Zagraliśmy bardzo dobrze zagrywką. Ciężko pracowaliśmy w ostatnich dniach, z tego powodu nie było widać świeżości w grze zawodników. Teraz przed nami dwa dni odpoczynku i rozpoczniemy przygotowania do kolejnego spotkania.

Effector Kielce - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (15:25, 18:25, 18:25) - zobacz zapis relacji live

Effector Kielce - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (15:25, 18:25, 18:25)
Effector:
Lipiński 2, Jungiewicz 15, Buchowski 2, Poglajen 2, Dryja 6, Polański 2, Kaczmarek (libero) oraz Sufa (libero), Orczyk 3, Staszewski 1, Bieniek 2.

Asseco Resovia: Tichacek 3, Schops 15, Achrem 15, Veres 8, Nowakowski 9, Perłowski 5, Ignaczak (libero).

Sędziowali: Piotr Król (Katowice) i Wojciech Maroszek (Żory). Widzów: 3000.

MVP meczu: Jochen Schops (Asseco Resovia).

Przebieg: I set: 0:1, 1:5, 2:6, 3:8, 5:12, 7:14, 9:16, 10:18, 12:21, 15:25; II set: 1:0, 1:3, 4:4, 4:8, 8:13, 11:16, 13:18, 14:20, 17:21, 18:25; III set: 1:0, 2:2, 2:5, 4:8, 6:12, 7:14, 9:16, 13:21, 17:22, 18:25.

Niestety podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza, którzy przed wczorajszym spotkaniem zapowiadali walkę z mistrzami Polski, nie podołali zadaniu. Już od początku pierwszego seta widać było wyraźną przewagę rzeszowskiej drużyny. Po kilku minutach gry goście wyszli na kilkupunktową przewagę. Na pierwszą przerwę techniczną Effector schodził przegrywając 3:8. Wszystkie punkty dla naszej drużyny zdobył atakujący Sławomir Jungiewicz. Po powrocie na parkiet obraz gry nie uległ zmianie. W drużynie gości przy siatce spisywał się bardzo dobrze między innymi atakujący Jochen Schops. Po słabej partii w wykonaniu naszej drużyny, Asseco Resovia zwyciężyła 25:15.

Mówią kapitanowie

Piotr Lipiński, Effector: - Nie mieliśmy nic do powiedzenia w tym meczu. Mistrzowie Polski zagrali bardzo skoncentrowani i zmobilizowani w tym pojedynku. Teraz pozostało nam dobrze przygotować się do spotkania z drużyną z Olsztyna.

Olieg Achrem, Asseco Resovia: - Było dla nas bardzo ważne, żeby zwyciężyć w dzisiejszym meczu. Przez cały mecz próbowaliśmy wywierać presję na przeciwniku i nam się to udało. Przed nami najważniejszy moment w sezonie, czyli finał ligi. Mamy czas, aby dobrze się do niego przygotować.

DRUGI NAJLEPSZY

Kieleccy siatkarze najlepiej zaprezentowali się w drugim secie. Mimo, że nie zdołali oni odrobić dużej straty do rywali (na pierwszą przerwę techniczną schodzili oni przegrywając 4:8, a na drugą 11:16), To ich gra była lepsza od tej, którą prezentowali w pierwszej partii. Punkty zdobywali między innymi Sławomir Jungiewicz, Piotr Orczyk oraz po asie serwisowym Łukasz Polański. Niestety mistrzowie Polski byli poza zasięgiem naszej ekipy. Goście wygrali 25:18.

WYRÓŻNIŁ SIĘ JUNGIEWICZ

Trzecia partia to także pokaz gry naszych rywali. Nasi gracze nie potrafili w tym meczu podjąć walki. Goście pewnie zwyciężyli w tym secie 25:18. Ponownie w drużynie rywali bardo dobrze spisywał się Schops, a także kapitan zespołu Olieg Achrem.
Jedynym wyróżniającym się zawodnikiem w kieleckim zespole, był najskuteczniejszy zawodnik naszej ekipy Sławomir Jungiewicz, który zdobył w sumie 15 punktów. Mimo, że nie wychodziła mu w tym meczu gra z zagrywki, to w ataku spisywał się bardzo dobrze. Grał także nieźle w bloku oraz często wspomagał kolegów z drużyny w przyjęciu piłki.

Effector przegrał rywalizację w trzech meczach pierwszej rundy fazy play off z Asseco Resovią 0:3. Nasza drużyna zagra o miejsca 5-8. Rywalizację w drugiej rundzie podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza rozpoczną meczem z Indykpolem AZS Olsztyn. Rywalizacja w tej rundzie odbywać się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz odbędzie się 5 kwietnia w Kielcach.