Neptun liderem. Cztery gole Samsona. Skuteczny finisz Zenitu i Astry.

Mirosław Rolak, Dorota Kułaga
Kamil Kowalski (z piłką) zdobył jedyną bramkę w meczu Stal Kunów – Kamienna Brody. Mirosław Rolak
Po drugiej kolejce rundy wiosennej znowu mamy zmianę lidera w klasie okręgowej. Neptun Końskie wygrał "mecz na szczycie" w Rudkach i wyprzedził Moravię Morawica, która zremisowała w Samborcu.

WYRÓWNANIE W OSTATNIEJ MINUCIE

Astra: Dobrowolski - Grund (80. Kotwica), Łapot, Śladkowski, Stelmasiński - Brożek (85. Saltarski), Mularczyk, Majka, Jaroszenko (75. Blicharski) - Iwański (55. Bodzioch), Kaczmarski.

Piast: Piotrowski - Guła, Pisarski, Kowalski, Sobierajski (58. Mius) - Szymański, Malec (72. Skiba), Rogoziński - Jankowski (85. Segda), Jabłoński.

Dużo było walki w tym meczu, mniej składnych akcji. Bramkę zdobyliśmy po odegraniu piłki piętą przez Skibę i ładnym strzale Jabłońskiego w długi róg - mówił Grzegorz Tomecki, trener Piasta.

Gospodarze wyrównali w 90 minucie. W polu karnym sfaulowany został Dominik Kotwica, a pewnym egzekutorem jedenastki był Mateusz Majka. Uważam, że wynik jest sprawiedliwy - podsumował Marcin Śladkowski, grający trener Astry.

NIE ZAPANOWAŁ NAD EMOCJAMI

Star: Telesz - Jackowski (80. Minda), Krawczyk, Żak, Kowalik - Bracik, Fabjański (90. A. Zięba), Dudek, Orczyk (67. Połeć) - Kosztowniak (67. Brzozowski), Chodniewicz.

GKS: Kwiecień - Cichoń, Ślefarski, Król, Stawiak - Markowski (75. Brzoza), Szewczyk, Stępnik (90. Pamintasu), Pierzak (65. Grudzień) - Kasprzyk (46 Blicharski), Góral.

Sami przegraliśmy mecz - mówił Rafał Lipiński, trener Staru. Najpierw Marcin Chodniewicz nie zapanował nad emocjami, a później faul Marcina Krawczyka sprawił, że przegraliśmy. W pierwszej połowie pachniało bramką, ale jeśli nie strzela się na 1:0, to trudno mówić o osiągnięciu korzystnego rezultatu - dodał szkoleniowiec Staru.

W odmiennym nastroju był Przemysław Cichoń, grający trener GKS. Pierwsza połowa należała do Staru. To, że nie straciliśmy gola, możemy zawdzięczać chyba tylko szczęściu. Pech gospodarzy i dobra dyspozycja naszego golkipera pozwoliły zejść na przerwę z wynikiem 0:0. W drugiej połowie było lepiej, ale to nie jest jeszcze ta gra, na którą stać nasz zespół - powiedział Przemysław Cichoń.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, ponieważ czerwona kartkę w 57 minucie ujrzał Marcin Chodniewicz. Po przerwie lepiej prezentowali się goście, którzy zadali dwa skuteczne ciosy. Rzut karny wywalczył Łukasz Góral, na bramkę zamienił go Karol Stępnik.

REMIS NA … KLEPISKU

LZS Samborzec - Moravia Morawica 1:1 (0:1), Damian Belusiak 60 - Mateusz Osman 23.
Samborzec: Meszek - Belusiak, Rosowicz, Syguła, Misterkiewicz, Ciach, Walasek (80. Koryciński), Antonik (46. Kucharczyk), Olech, Zdziuch, Bijak.

Moravia: P. Kubicki - Wójcik, Detka, Chałan, M. Zawadzki, Staniec (68. Szewczyk), Kita, Osman, K. Kubicki, Ł. Zawadzki, Smolarczyk (12. Koncewicz, 68. B. Młynarczyk).

Dziękuje Bogu że ten mecz mamy już za sobą i współczuję drużynom którym przyjdzie grać na boisku w Samborcu. Na nierównej płycie piłka wyprawiała różne "harce" i trudno było wymienić kilka podań. Ale trzeba grac na każdej murawie - powiedział trener Moravii, Marek Bęben.
Goście objęli prowadzenie po celnym strzale Mateusza Osmana z lini pola karnego. Gospodarze wyrównali w drugiej połowie, kiedy Damian Belusiak przytomnie zachował się w polu karnym i z kilku metrów strzelił do bramki. Zdaniem trenera LZS, Tomasza Szmuca, remis jest sprawiedliwym wynikiem, a gospodarze mogli pokusić się o wygrana, bo w końcówce trafili w słupek i poprzeczkę.

NAJMNIEJSZY WYMIAR KARY

Stal Kunow - Kamienna Brody (1:0 (1:0), Kamil Kowalski 5.
Stal: Kania - Molęda, Rutkowski, K. Kostrzewa, Kowalski, Ostrowski (87. Mularski), Kwapisz, Mazepa, Haraźny, Kaczor (46. S. Kostrzewa), Ronduda (75. Frańczak).

Kamienna: R. Kwapisz - Spadło, Jagieła, Salata, Cieślik, Swenderowski, Maciejczak, Sęga (46. Piórkowski), Szymański, Sobczyński, Tobiszewski.

Gospodarze zagrali bez trzech podstawowych zawodników (dwóch pauzowała z kartki, trzeci doznali razu na rozgrzewce), ale spotkanie przebiegało pod ich dyktando. Już w 5 minucie kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Kamil Kowalski i było 1:0. Potem Stal miała jeszcze kilka sytuacji (miedzy innymi Bartłomiej Kwapisz trafił w idealnej sytuacji w poprzeczkę), ale wynik już się nie zmienił. Jednobramkowa porażka do "najniższy wymiar kary" jaka spotkała Kamienną.

BRAMKA NA WAGĘ... LIDERA

GKS Rudki - Neptun Końskie 0:1 (0:0), Karol Mojecki 57.

Rudki: Kmiecik - Łapot (17. B. Wiecha), Ł. Kowalski, Gryz, Dawidowicz, Kosmala (68. Salwerowicz), Wojciechowski, Gawlik, D. Kowalski, Jaros (68. P. Świstak), Bochniak (78. Piekarz).

Neptun: Rybiński - Majchrzak, Radwański, Idzikowski, Skoczylas, Kos (31. Pilarski, 91. Dymiński), Hajduk, Kluska, Rudnik, Jedynak (72. Wilk), Mojecki (80. Nowacki),

Mecz na szczycie był dobrym widowiskiem, ale obydwie drużyny grał z dużym respektem dla siebie i niewiele było sytuacji podbramkowych. Jedyna bramka, dająca gościom zwycięstwo i fotel lidera, padła po składnej kontrze. Hajduk zagrał do Mojeckiego, a ten minął obrońcę i płaskim strzałem z 12 metrów posłał piłkę w "długi róg" bramki. W końcówce wyraźna przewagę uzyskali gospodarze, ale nie zdołali zmienić niekorzystnego wyniku.
URODZINOWY PREZENT

Zenit Chmielnik - Sparta Dwikozy 1:0 (0:1), Marcin Piotrowski 90+2.
Zenit: Zając - Kania, Pałgan (55. Salwa), Radomski, Karyś, Szczukiewicz, Ślusarczyk (85. Stachowicz), Pietryka, Nowak (65. Szczygielski), Piotrowski, Duliński.

Sparta: Polit - Boleń, Latański, Z. Warzocha, Drożdżal, Lubański, Jarosz, Marzec, Adamczyk, Strojewski (75. Cecuła), Mądry (60. Siudak).

Obydwie drużyny zagrały słabo, a zdaniem trenera Zenitu, Piotra Idzika, należałoby przeprosić kibiców za takie widowisko. Gospodarz zdobyli zwycięska bramkę w doliczonym czasie gry, kiedy do dalekiego podania wyszedł Marcin Piotrkowski i wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem.
Mieliśmy trochę pecha, bo straciliśmy bramkę w ostatniej akcji meczu, a wcześniej nie ustępowaliśmy gospodarzom powiedział trener Sparty, Piotr Chorab.
Gospodarze zadedykowali zwycięstwo Dawidowi Karysiowi, który w niedziele świętował 22 urodziny.

GOL Z 30 METRÓW

Samson Samsonów - Sokół Rykoszyn 4:0 (2:0), Kacper Narwara 21, 75, Michał Rynk 40, Rafał Kowalski 63.
Samson: Kita - Tomczyk, Czarnomski, Dawid Koza, Kowalski, M. Rynk, Damian Koza (82. Życiński), Stodulski (80. Kubicki), Borowiec (82. Gębski), Moćko, Nawara (84. Makuch).

Sokół: Marek - Dudek, Wijas, Jakubowski, Podgórski, Szymkiewicz, Kryczka (46. Hajduk), Domagała, Nowek (46. Jakubowski), Karbownik, Zychalski.

Obydwie drużyny, borykające się z problemami kadrowymi, stworzyły kiepskie widowisko. Skuteczniejsi byli gospodarze którzy wykorzystali błędy defensywy Sokoła. Ozdoba meczu był strzał Michała Rynka, który zdobył bramkę z rzutu wolnego z ponad 30 metrów.

EFEKTOWNY "SZCZUPAK" MATEUSZA

Nidzianka Bieliny - Gród Ćmińsk 1:0 (0:0), Mateusz Pindral 72.

Nidzianka: Iwan - P. Wijas, Mateusz Pindral, Bieniek, Satro, Maciejski (65. Czarnecki, 85 S. Sot), Buras (85. Gajda), Skrzyniarz, Gałka (60. Gawęcki) - B. Sot, Sito.

Gród: Krumplewski - Nadolnik (38. Kosmala), Pietrow, Górecki, Adach - Kuliński, K. Frączyk, T. Frączyk, Galus (85. Jurek) - Kokosza, Słoń (76. Żołowicz).

Jedyny gol padł w 72 minucie. Sebastian Satro dośrodkował z lewej strony Mateusz Pindral efektownym "szczupakiem" z 12 metrów pokonał Krzysztofa Krumplewskiego.
To był ciężki mecz. Rywal był wymagający. Dopisało nam szczęście, ponieważ goście dwa razy trafiali w poprzeczkę - mówił Andrzej Wiącek, szkoleniowiec Nidzianki. Gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo. Stworzyli więcej okazji do zdobycia bramek, a jedną z nich wykorzystali - powiedział Dariusz Górecki, trener Grodu.

16. Sokół Rykoszyn 17 7 15-59 2 1 14
Najlepsi strzelcy: 14 - Marcin Pietrucha (Samborzec), Bartosz Sot (Nidzianka), 13 - Mariusz Jaros (Rudki), Michał Smolarczyk (Moravia), 12 - Mateusz Michalski (Sparta), 10 - Piotr Mazepa (Stal), 9 - Mateusz Koterbski (Stal), Piotr Rajca (Piast)
W następnej kolejce,5 /6 kwietnia: Nowiny - Samborzec (0:2), Nidzianka - Samson (1:2), Gród - Zenit (1:2), Sparta - Rudki (1:3), Neptun - Stal (2:1), Kamienna - Star (0:4), Moravia - Astra (3:1, Piast - Sokół (4:1).