Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sprawdzian szóstoklasisty w Radomskiem - arkusz i odpowiedzi na echodnia.eu

/Sok/
Sprawdzian w szkole podstawowej numer 1 w Radomiu.
Sprawdzian w szkole podstawowej numer 1 w Radomiu. Łukasz Wójcik
Prawie 7,5 tysiąca szóstoklasistów szkół podstawowych z całego regionu radomskiego pisało we wtorek sprawdzian kończący ten etap nauki. - Wcale nie było takie trudne - mówili szóstoklasiści z radomskich szkół.

Sprawdzian szóstoklasisty - ARKUSZ I ODPOWIEDZI na portalu WWW.ECHODNIA.EU/EDUKACJA

O godzinie 9 we wtorek zostały otwarte arkusze egzaminacyjne. Każdy z druków był zabezpieczony przed przypadkowym otwarciem. W środku znajdowały się arkusze z pytaniami z matematyki, przyrody, języka polskiego. Na rozwiązanie całego sprawdzianu uczniowie mieli godzinę czasu. Osoby z dysfunkcjami mieli wydłużony czas o pół godziny.

EMOCJE MINĘŁY

Wychodzący z klas uczniowie mieli raczej zadowolone miny. Przyznawali, że cieszą się, że egzamin jest już za nimi.

- Wcale się nie denerwowałam, ale dobrze, że to już koniec pisania - przyznała Natalia wychodząca ze szkoły podstawowej numer 1 w Radomiu.

Jak dodawali jej koledzy i koleżanki, pytania nie były takie trudne.

- Może napisanie rozprawki z języka polskiego na temat "Co dwie głowy, to nie jedna" mogło sprawić kłopot, a reszta pytań nie była taka trudna - mówili niektórzy radomscy szóstoklasiści.
W Publicznej Szkole Podstawowej numer 1 sprawdzian pisało 64 uczniów, w tym ośmioro w wydłużonym czasie.

- Mieliśmy wcześnie przeprowadzony próbny sprawdzian. Nauczyciele przeprowadzili taki test w styczniu i niczym nie różnił się on od prawdziwego sprawdzianu. Chodziło nie tylko o sprawdzenie wiedzy, ale też i o przećwiczenie procedur egzaminacyjnych. Wszystko po to, by uczniowie jak najlepiej byli przygotowani - powiedział Bogusz Florczak, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Ignacego Daszyńskiego w Radomiu.

WARTO SIĘ STARAĆ

Do zdobycia w sprawdzianie jest maksymalnie 40 punktów, w tym po 10 punktów za czytanie i pisanie, po 8 za rozumowanie i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, a pozostałe cztery punkty za korzystanie z informacji.

Nauczyciele podkreślają, że uczeń nie może nie zdać sprawdzianu. Nawet, jeśli nie zdobędzie ani jednego punktu, to i tak uczeń zda. Podejście do egzaminu jest obowiązkowe, bo uczeń kończy w ten sposób naukę w szkole podstawowej.

Sprawdzian jednak trzeba go napisać, bo jest to formalne zakończenie szkoły podstawowej, a potem przepustką do gimnazjum. Dal tych ambitnych uczniów, którzy chcą przejść do gimnazjum poza swoim obwodem, wynik sprawdzianu ma znaczenie.

Uczniowie podstawówek poznają swoje wyniki dopiero 18 czerwca, trzy tygodnie później niż do tej pory. Taką decyzję podjął dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Tego samego dnia wynik swojego egzaminu poznają także uczniowie trzecich klas gimnazjów.

Za rok sprawdzian będzie już podzielony na dwie części. W drugiej części sprawdzał będzie także znajomość języka obcego. Dotyczy to obecnych piątoklasistów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie