[ZDJĘCIA, WIDEO] Wygrana piłkarzy Broni Radom i awans na drugie miejsce

/SzS/
Fragment meczu Broń - Sokół
Fragment meczu Broń - Sokół S. Szymczak
W meczu trzeciej ligi, piłkarze Broni Radom pokonali 2:0 Sokół Aleksandrów Łódzki.
Broń Radom - Sokół Aleksandrów Łódzki

Broń Radom - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0 (0:0), Nowosielski 49, Marczak 59

BROŃ: Majos - Rdzanek, Skórnicki (75 Wicik), Gorczyca, Budziński, Leśniewski (80 Wichucki), Sałek, Lach (69 Oshikoya), Bojek (46 Nogaj), Marczak, Nowosielski.

Po pierwszej słabej i bezbarwnej grze w wykonaniu obu zespołów, Broń w drugiej połowie zagrała dobrze i zainkasowała komplet punktów. Przed przerwą z boiska wiało nudą i praktycznie oba zespoły nie stworzyły sobie żadnej sytuacji podbramkowej.
Tymczasem już na początku drugiej odsłony, po ładnej akcji z lewej strony, piłkę na 15 metrze dostał Piotr Nowosielski i perfekcyjnym strzałem zmieścił futbolówkę w bramce gości.

Zdobyta bramka podkręciła tempo radomian. Grę Broni oglądało się z większą przyjemnością. W 59 min po rozegraniu rzutu wolnego piłka wpadła do siatki Sokoła. Pierwotnie wydawało się, że stojący tyłem do bramki, Wojtek Gorczyca, zmienił głową lot piłki i zmylił bramkarza.

- Nie dotknąłem tej piłki. Uczciwie trzeba ją zapisać Mariuszowi - przyznał po meczu Gorczyca.

W drugiej połowie Broń miała jeszcze dwie świetne okazje do podwyższenia rezultatu. Nowosielski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem Sokoła, Ajibola Oshikoja z trzech metrów powinien głową skierować piłkę do siatki, ale strzelił wysoko nad poprzeczką.

Po tym zwycięstwie Broń jest wiceliderem tabeli.