Polscy piłkarze ręczni pokonali Rosję i wygrali turniej w Lublinie

/PK/
Kamil Markiewicz
Polscy piłkarze ręczni wygrali z Rosją 27:21 i wygrali turniej, który odbywa się w Lublinie. W niedzielę grają z Czechami, którzy oba dotychczasowe mecze przegrali.

Polska - Rosja 27:21 (15:12).

Polska: Wyszomirski, Szmal - Chrapkowski 4, Wiśniewski 5, Szyba 2, Kuchczyński 2 (1), Jurkiewicz 3, B. Jurecki 3, Daszek 2, Masłowski 1, M. Jurecki 3, Zadura, Krzysztofik 1, Grabarczyk, Gumiński 1 (1).

Mimo że mecz miał charakter towarzyski, nie brakło w nim ostrych starć i mocnej walki. Nasz zespół zagrał dobry mecz w obronie, w naszej bramce jasną postacią był Piotr Wyszomirski (bramkarz Vive Targów Kielce Sławomir Szmal zmienił go tylko na jednego karnego). Przez niemal całą pierwszą połowę "biało-czerwoni" wychodzili na jedno- bądź dwubramkową przewagę, a Rosjanie doprowadzali do remisu, głównie dzięki świetnym rzutom lub asystom prawego rozgrywającego Fuechse Berlin, Konstatntina Igropulo. W końcówce pierwszej części drużyna trenera Michaela Bielgera, który w dniu meczu obchodził 53 urodziny, wykorzystała serię trzech wykluczeń rywali i powiększyła prowadzenie do trzech bramek.

W drugiej połowie obraz gry prawie się nie zmienił. Prowadzenie naszego zespołu ani raz nie zeszło poniżej dwóch trafień. Końcówka meczu zdecydowanie należała do naszego zespołu, a zwycięstwo dwiema świetnymi interwencjami przypieczętował Wyszomirski. Polacy pokonali Rosję minimalnie wyżej, niż Białoruś - w piątek było 27:22. Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu został uznany rozgrywający Vive Targów Kielce, Piotr Chrapkowski.

Po dwóch dniach turnieju Polska ma 4 punkty i pewne zwycięstwo w imprezie. Nasz zespół wyprzedza Białoruś i Rosję, które mają po 2 punkty oraz Czechy, które mają zerowy dorobek. W niedzielę o godzinie 20.30 Polska zakończy turniej meczem z Czechami. Transmisja w Polsacie Sport.

W innym sobotnim meczu: Białoruś - Czechy 31:23.