Turniej motoryzacyjny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Jędrzejowie

/PCH/
Start do jednej z konkurencji – jazdy sprawnościowej samochodem.
Start do jednej z konkurencji – jazdy sprawnościowej samochodem. archiwum szkoły
W zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 imienia Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie odbyła się pierwsza edycja Międzyklasowego Turnieju Motoryzacyjnego i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o puchar dyrektora szkoły.

Udział wzięło w nim 129 uczniów z dziewięciu klas technikalnych i zasadniczej szkoły zawodowej. Przeprowadzono trzy konkurencje. W pierwszej - testach z historii polskiej motoryzacji pierwsze miejsce zajęła klasa 3C, drugie - klasa 2Ow, a trzecie - klasa 2C. W testach z przepisów ruchu drogowego pierwsze miejsce zajęła klasa 4Ts, drugie - klasa 3Ts, a trzecie - klasa 3Tr. W trzeciej konkurencji jeździe sprawnościowej samochodem toyota saris zwyciężyła również klasa 4Ts, na drugim miejscu uplasowała się klasa 2Tr, a na trzecim klasa 2C. W klasyfikacji generalnej turnieju pierwsze miejsce zajęła klasa 4 Ts.

Kolejne miejsca wywalczyły klasy 2C, 3C, 3Ts, 3Tr, 2Ow, 2Tr, 2Ts, 3K. Wśród uczniów indywidualne najlepiej w poszczególnych konkurencjach wypadli Damian Hajduk - klasa 3K, Krzysztof Fitał klasa 3Ts oraz Dawid Krakowski klasa 2C.