Druga wygrana AZS WSBiP KSZO Ostrowiec w walce o Orlen Ligę (WIDEO, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
Podobnie jak w sobotę, również w niedzielę w finale play off numer dwa, wygrały ostrowczanki, jednak tym razem dwa ostatnie sety przyniosły kibicom sporo emocji.
AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Karpaty Krosno 3:1

Dariusz Parkitny, trener AZS WSBiP KSZO Ostrowiec:

-Ten sobotni mecz był dla nas łatwiejszy, ale takie są play offy. My się cieszymy z dwóch zwycięstw, bo wiadomo, że w Krośnie będzie bardzo gorąco i musimy się mocno do tej dalszej rywalizacji przygotować. Cieszy to, że znowu wyszliśmy z tych ciężkich sytuacji. Zespół pokazuje charakter i że te zmiany coś dają. Podziękowania dla całego zespołu ze ciężki, ale zwycięski weekend.

Zapis relacji live

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Karpaty Krosno 3:1 (25:16, 25:14, 22:25, 25:22)

AZS KSZO: Brojek 27, Piekarczyk 1, Bawoł 15, Ślęzak 12, Kosiorowska 11, Ganszczyk 10, Ścibisz (libero) oraz Dydak 1, Tobiasz 1, Hatala.

Karpaty: Brylińska 8, Nadziałek 2, Słonecka 16, Mikołajewska 12, Duda 6, Wajda 3, Czekajska (libero) oraz, Bałucka 3, Beda 2, Grzegorczyk 1, Czarnowska.

Sędziowali: Michał Gruszczyński, Bartłomiej Baniak (Opole). Widzów: 900. MVP meczu: Iwona Kosiorowska (AZS WSBiP KSZO Ostrowiec).

Niedzielny mecz miał bardzo podobny przebieg do tego z soboty, jednak tylko do stanu 2:0 w setach. W trzeciej partii przy stanie 2:3, rywalki po raz drugi w meczu wyszły na prowadzenie. Od stanu po 6 zaczęła zarysowywać się delikatna przewaga przyjezdnych, jednak gospodynie zniwelowały ją doprowadzając do remisu po 11, jednak cztery kolejne akcje znów padły łupem Karpat. Prowadząc 24:19, przyjezdne zmarnowały trzy setbole, a udało im się zdobyć punkt po czasie zadysponowanym przez trenera Dominika Stanisławczyka wprowadzając do obozu gospodarzy nutkę niepewności. W czwartym secie podobnie jak w poprzednim, kibice oglądali zaciętą walkę. Wyrównana gra toczyła się aż do stanu po 19. Gdy przy stanie 24:20 Ewelina Tobiasz zdobyła punkt asem serwisowym, wydawało się, że gospodyniom nic już nie zagrozi. Co prawda krośnianki zdobyły jeszcze punkty po ataku Brylińskiej i asie serwisowym Pauli Słoneckiej, jednak w kolejnej akcji Barbara Bawoł postawiła kropkę nad "i" wyprowadzając AZS KSZO w finałowej rywalizacji na prowadzenie 2:0.

Za tydzień oba zespoły spotkają się w Krośnie. Do wywalczenia awansu do Orlen Ligi, podopieczne trenera Dariusza Parkitnego potrzebują już tylko jednej wygranej.