Piłkarze ręczni pokonali wszystkich i wygrali turniej w Lublinie

/PK/
Kamil Markiewicz
Polscy piłkarze ręczni wygrali z Rosją 27:21 i wygrali turniej, który odbywał się w Lublinie. W niedzielę zagrali z Czechami, ale wynik tego meczu nie miał już znaczenia. "Biało-czerwoni" pokonali naszych południowych sąsiadów 28:21.

W turnieju, będącym jednym z etapów przygotowań do czerwcowych meczów eliminacji mistrzostw świata z Niemcami, nie zagrali mający drobne kontuzje rozgrywający z Kielc, Karol Bielecki i Krzysztof Lijewski. Z tych samych powodów zabrakło Bartłomieja Jaszki, Kamila Syprzaka i Rafała Glińskiego.

Polska - Czechy 28:21 (14:10)

Polska: Wichary, Wyszomirski - Daszek 8 (3), Szyba 2, Jurkiewicz 3, Chrapkowski 2, Gumiński 6 (1), B. Jurecki, Gra-barczyk, Masłowski 1, Zadura, M. Jurecki 3, Krzysztofik 2, Kuchczyński, Kostrzewa 1, Obiała.

Grający bez swojego najlepszego zawodnika, Filipa Jichy i kilku innych graczy Czesi, wydawali się najłatwiejszym kąskiem dla naszego zespołu. Początek meczu to potwierdzał. W 17 mi-nucie Polacy prowadzili 10:4, a w dużej mierze była to zasługa naszego bramkarza, Marcina Wicharego, który do tego momentu miał niesamowitą, blisko 70-procentową skuteczność (9/13). Nieco gorzej prezentował się nasz atak, głównie dlatego, że na boisku byli z naszej strony mało doświadczeni zawodnicy. Jasnym punktem był grający drugi mecz w kadrze skrzydłowy Zagłębia Lubin, Wojciech Gumiński. W ostatniej fazie pierwszej połowy Czesi kontrowali i w 29 minucie wygrywaliśmy już tylko 13:10.

Pierwszą bramkę po przerwie nasz zespół zdobył dopiero w 37 minucie. Chwilę wcześniej rywale doprowadzili do remisu 14:14. Na szczęście Polacy od tego momentu zaczęli grać lepiej, a Czesi opadli z sił.

W innym niedzielnym meczu: Rosja - Białoruś 31:29.

Kolejność: 1. Polska 6 pkt, 2. Rosja 4 pkt, 3. Białoruś 2, 4. Czechy 0.