Zatrzymanie w urzędzie gminy w powiecie jędrzejowskim

Dodano: 10 kwietnia 2014, 22:15 Autor:

O to, że dla zysku przekraczał swe uprawnienia podejrzewany jest 65-letni urzędnik z gminy Małogoszcz w powiecie jędrzejowskim. Zatrzymali go policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji.

Do Urzędu Gminy w Małogoszczu przyjechali w tym tygodniu policjanci z komendy wojewódzkiej w Kielcach zajmujący się walką z korupcją.

- Zatrzymali 65-latka zajmującego się na co dzień kwestiami gospodarki przestrzennej. Z ich ustaleń wynika, że mężczyzna choć nie miał uprawnień do opracowywania projektów budowlanych, przygotowywał je i pobierał za to do pięciu tysięcy złotych. W domu u 65-latka mundurowi zabezpieczyli kilkanaście takich projektów, będących w fazie przygotowania - informuje Andrzej Baran z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Jan Głogowski, burmistrz miasta i gminy Małogoszcz przyznaje, że jest zaskoczony zatrzymaniem urzędnika.

- To pracownik z wieloletnim stażem w lipcu nabywający prawa emerytalne. Nigdy nie podejrzewałbym, że mógłby łamać prawo. Policjanci przyjechali i zabrali go, nie wiem jednak, czego sprawa dotyczy. Czekamy na informację od policji i wtedy będziemy podejmować ewentualne dalsze kroki, co do tej osoby – mówił w czwartek burmistrz Głogowski.

65-latkowi podejrzanemu o to, że jako funkcjonariusz publiczny dla zysku przekraczał swe uprawnienia, może grozić nawet 10 lat więzienia.

- Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Decyzją prokuratora ma wpłacić 20 tysięcy złotych poręczenia majątkowego i powstrzymać się od świadczenia usług związanych z uzyskaniem przez osoby trzecie pozwoleń na budowę. Ma również zakaz opuszczania kraju – wylicza Andrzej Baran.

Czytaj więcej o:
  • jędrzejów policja
  • małogoszcz
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Wydział komunikacji w Jędrzejowie zmienił siedzibę

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy w powiecie jest wystarczająca oferta wakacyjnych imprez?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 32.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.