Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Starachowickie Muzeum Przyrody i Techniki w czołówce konkursu "Polska pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich". Oddaj swój głos

M.K.
Muzeum w Starachowicach trafiło do ścisłej czołówki obiektów, które zmieniły się dzięki unijnym pieniądzom.
Muzeum w Starachowicach trafiło do ścisłej czołówki obiektów, które zmieniły się dzięki unijnym pieniądzom. Monika Nosowicz-Kaczorowska
Starachowickie Muzeum Przyrody i Techniki zakwalifikowało się do ścisłej czołówki konkursu "Polska pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich". Ma szansę zdobyć główną nagrodę, ale potrzebne są głosy internautów.

Do nagrody głównej w kategorii "Rewitalizacja" został zakwalifikowany projekt "Regio Ferrea" polegający na renowacji i adaptacji na cele kulturalne zabytkowej huty żelaza w Starachowicach. O zwycięstwo w swojej kategorii powalczy z rewitalizacją parku miejskiego w Zakopanem i przebudową budynku PKP w Stroniu Śląskim. Warto dodać, że muzeum w Starachowicach jest jedynym projektem z województwa świętokrzyskiego, który dotarł do finału.

Do siódmej edycji konkursu zgłoszono 273 projekty, do ścisłego finału w siedmiu kategoriach przeszło ich tylko 18. Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach: zabytek, produkt promocyjny, obiekt turystyczny, aktywna turystyka, turystyka transgraniczna i międzynarodowa, miejsce przyjazne dzieciom oraz rewitalizacja. Zwycięzca otrzyma pakiet materiałów promocyjnych, może też liczyć na działania promocyjne koordynowane przez organizatora konkursu "Polska pięknieje" czyli Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Nagrody dodatkowe to statuetka i dyplom.

Glosowanie na najlepsze obiekty powstałe przy wykorzystaniu funduszy już trwa. Głosować można na stronie www.polskapieknieje.gov.pl od 9 kwietnia do 2 maja. Trzeba jednak pamiętać, aby po zagłosowaniu potwierdzić swojego maila - inaczej głos będzie nieważny. Wyniki mają być znane na przełomie maja i czerwca.

Starachowickie muzeum dzięki unijnym pieniądzom przeszło prawdziwą metamorfozę. Wwyremontowano dane hale produkcyjne i zaadaptowano je na cele kulturalne. Remont przeszły zabytkowe urządzenia wielkopiecowe. Powstała nowoczesna wystawa paleontologiczna, na której można oglądać rekonstrukcje zwierząt żyjących na terenie świętokrzyskiego w okresach permu, triasu i jury. W hali spustowej powstała scena i widownia, na wieży utworzono galerię, działa Kino Kotłownia, wyremontowana jest hala lejnicza, miejsce wielu imprez kulturalnych, konferencji i wystaw.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie