Przemysław Cichoń, grający trener GKS Nowiny, tym razem mógł być zadowolony z postawy swego zespołu. Rafał Roman
Relacje z weekendowych meczów klasy okręgowej. Wyniki znajdziesz tutaj

Jedenastka kolejki

Hubert Iwan (Nidzianka) - Michał Stawiak (Nowiny), Bartłomiej Idzikowski (Neptun), Rafał Kita (Moravia), Mateusz Pindral (Nidzianka), Jakub Dąbrowski (Kamienna), Bartosz Wiecha (Rudki), Kamil Frączyk (Gród), Karol Mojecki (Neptun), Patryk Frańczak (Stal), Łukasz Zawadzki (Moravia).

Sensacyjny wynik w Rudkach. Udany rewanż Stali. Kamienna lepsza w …. osłabieniu

Aż osiem goli strzelili piłkarze Moravii w meczu z Sokołem Rykoszyn. Do dużej niespodzianki doszło w Rudkach, gdzie jeden z faworytów rozgrywek, GKS zaledwie zremisował z broniącym się prze spadkiem Grodem Ćmińsk.

NAJWYŻSZA WYGRANA MORAVII

Sokół Rykoszyn - Moravia Morawica 0:8 (0:4), Łukasz Zawadzki 3, 5, 75, Mateusz Osman 35, 67, Michał Smolarczyk 35 z karnego, Rafał Kita 69, Jakub Bednarski 90+2.

Sokół: R. Marek - Wijas, Sidło, Poddębniak, Podgórski - A. Szymkiewicz (70. B. Hajduk), Domagała, Jakubowski (25. Domagała), Dudek (60. Pakuła), Karbownik - Zychalski (75. Nowek).

Moravia: P. Kubicki - Wójcik, Detka, Chałan, M. Zawadzki - B. Młynarczyk, Osman (75. Bednarski), K. Kubicki (75. Brzozowski), Kita - Ł. Zawadzki, Smolarczyk (60. Staniec).

- Dwa szybko strzelone przez nas gole ustawiły mecz. Rykoszyn grał w dziesiątkę, mieliśmy miażdżącą przewagę. Zdobyliśmy osiem bramek, a mogło ich być więcej, bo zmarnowaliśmy pięć znakomitych okazji. To nasza najwyższa wygrana w tym sezonie - powiedział Marek Bęben, trener Moravii.

LEPSI W DZIESIĄTKĘ

LZS Samborzec - Kamienna Brody 3:4 (3:1), Marcin Pietrucha 20, 29 z karnego, Artur Misterkiewicz 39 - Tomasz Gralec 28, Jakub Dąbrowski 48, 61, 74.

Samborzec: Meszek - Belusiak, Dutka, Suguła, Ciach, Misterkiewicz, (63. Antonik), Walasek, Pietrucha, Zdziuch, Kiliański, Bijak.

Kamienna: Bidziński - Spadło, Senderowski, Jagieła, Cieślik, Maciejczak, Sobczyński, Szymański, Tobiszewski (80. Sęga), Gralec (60. Piórkowski), Dąbrowski.

W pierwszej połowie meczu lepiej prezentowali się gospodarze i oni pierwsi zdobyli bramkę., Kamienna szybko wyrównała, ale potem zespół z Samborca dwukrotnie pokonał bramkarze gości. W 40 minucie czerwona kartkę ujrzał Senderowski i wydfawało się że punkty pozostaną w Samborcu.

-Za wcześnie uwierzyliśmy w zwycięstwo i po przerwie oddaliśmy inicjatywę - ocenił trener LZS, Tomasz Szmuc.

Goście grając w osłabieniu poczynali sobie znacznie lepiej. Stworzyli wiele sytuacji z których trzy zdołali wykorzystać, a klasycznym hat trickiem popisał się Jakub Dąbrowski.

PEWNA WYGRANA NOWIN

Astra Piekoszów - GKS Nowiny 0:2 (0:0), Tomasz Paździor 46, Michał Stawiak 58.

Astra: Dobrowolski - Grund, Śladkowski, Łapot, Stelmasiński - Majka, Mularczyk (80. M. Blicharski), Kotwica (70. D. Jędrzejewski), Brożek - Bodzioch (65. Kaczmarski), P. Jędrzejewski (55. Jaroszenko).

GKS: Kwiecień - Markowski (75. Niebudek), Ślefarski, Ołtuszyk, Cichoń - Kasprzyk (58. K. Blicharski), Stawiak, Stanek (90. Pamintasu), Stępnik, Szewczyk - Paździor (65. Grudzień).

- Do przerwy jeszcze się trzymaliśmy. W drugiej połowie GKS był wyraźnie lepszy. Wygrał zasłużenie - powiedział Marcin Śladkowski, grający trener GKS.

- Cieszą ważne punkty na trudnym terenie, bo boisko pozostawiało wiele do życzenia. Chcieliśmy prostymi środkami dotrzeć pod bramkę i wykorzystać sytuacje. W pierwszej połowie mieliśmy cztery znakomite okazje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Udało się po przerwie, druga bramka po stałym fragmencie gry przesądziła o losach spotkania - powiedział Przemysław Cichoń, grający trener GKS.

OSŁABIENI I W "DZIESIĄTKĘ"

Star Starachowice - Neptun Końskie 0:1 (0:0), Karol Mojecki 66.

Star: Telesz - Jackowski, Krawczyk, Żak, Połeć - Dudek, Brzozowski, Bracik, Kosztowniak - Zięba, Barszcz (87. Minda).

Neptun: Rybiński - Majchrzak (46. Wilk), Radwański, Idzikowski, Skoczylas, Pilarski (90+1 Kos) - Hajduk (69. Cieślik), Kluska, Rudnik (46. Sękowski) - Mojecki, Jedynak.

Gospodarze od 15 minuty grali w "dziesiątkę", ponieważ czerwona kartkę w konsekwencji dwóch żółtych otrzymał Marcin Krawczyk. - Ciężko myśleć o punktach w meczu z liderem, gdy gra się bez sześciu podstawowych zawodników, w dodatku przez 75 minut w osłabieniu. Źle to nie wyglądało, ale Neptun wykorzystał nasz jeden błąd przy stałym fragmencie gry i odniósł zwycięstwo.

UDANY REWANŻ

Stal Kunów - Sparta Dwikozy 3:0 (0:0), Kamil Kowalski 65, Piotr Mazepa 75, Patryk Frańczak 90.

Stal: Kania - K. Ronduda (88. Ł. Ronduda), Rutkowski, K. Kostrzewa, Molenda, Ostrowski (85. Mularski), Kowalski, Haraźny, J. Kaczor (75. S. Kostrzewa), Szafirowski (55. Frańczak), Mazepa.

Stal zrewanżowała się ze porażkę w rundzie jesiennej i odniosła pewne zwycięstwo nad słabo spisująca się wiosna Spartą.

-To był bardzo trudny mecz i musieliśmy ciężko zapracować na zwycięstwo. W pierwszej połowie sytuacje bramkowe miały obydwie drużyny, ale po przerwie my zagraliśmy skuteczniej. Bardzo dobrą zmianę dał Patryk Frańczak, który miał asystę przy bramce Piotra Mazepy i sam też trafił do siatki gości - powiedział trener Stali, Jarosław Jałocha.

DECYDUJĄCY ...RYKOSZET

GKS Rudki - Gród Ćmińsk 1:1 (0:0), Sławomir Kosmala 71 - Dariusz Górecki 90+2.

Rudki: Radczenko - Dawidowicz, Gryz, Ł. Kowalski, Gawlik, Wojciechowski, Borowiec (72. P. Świstak), B. Wiecha, Kosmala (73. Salwerowicz), Bochniak (82. Piekarz), D. Kowalski (46. Jaros).

Gród: Krumplewski - Jarząb, Górecki, Adach, T. Frączyk, K. Frączyk, Koza (75. Kosmala), Kuliński (85. Jurek), Galus (80. Pietrow), Kokosza, Hyb (81. Słoń).

Gospodarze trzykrotnie trafiali w poprzeczkę, zmarnowali parę sytuacji sam na sam z bramkarzem i wiele innych dogodnych okazji. W konsekwencji mimo przygniatającej przewagi musieli podzielić się punktami z broniącym się przed spadkiem Grodem, który w cały meczu nie stworzył żadnej groźniejszej akcji. Wyrównując bramka dla gości, padła już w doliczonym czasie gry, kiedy to po strzale Dariusza Góreckiego z rzutu wolnego z 30 metrów piłka odbiła się od Szymona Gryza i po rykoszecie wpadła do siatki.

-Moi zawodnicy grają chyba pod zbyt duża presją, bo nie wiem czym można wytłumaczyć taki brak skuteczności. Stwarzamy świetne sytuacje, dominujemy na boisku i nie wygrywamy - powiedział trener GKS, Dariusz Świetlik.

Krzysztof Dziubel, trener Neptuna Końskie:

- Od 15 minuty graliśmy z przewagą jednego zawodnika. Mieliśmy wyraźną przewagę, ale nie potrafiliśmy jej wykorzystać. Dopiero w drugiej połowie po dośrodkowaniu Sławka Jedynaka z rzutu rożnego Karol Mojecki strzałem głową zdobył zwycięską bramkę. Wynik cieszy, ale w ofensywie ten mecz nam nie wyszedł.

GOŚCIE SKUTECZNIEJSI

Zenit Chmielnik - Nidzianka Bieliny 0:3 (0:0), Mateusz Pindral 65, Jakub Buras 72 z karnego, Bartosz Sot 78.

Zenit: Trela - Kania (80. Salwa), Pałgan, Radomski (82. Nowak), Pietryka, Karyś, Szczukiewicz, Bracisiewicz, Piotrkowski, Ślusarczyk (65. Frankiewicz), Duliński (85. Szczygielski).

Nidzianka: Iwan - Wijas, (82. Gajda), Bieniek, M. Pindral. S. Satro, Gawęcki (75. Bąk), S. Sot, Buras, Gałka, Maciejski, B. Sot.

Mimo wysokiego zwycięstwa gości, mecz był wyrównany i Zenit nie zasłużył na tak wysoka porażkę. -Uzyskaliśmy dobry wynik, po dobrej drugiej połowie w naszym wykonaniu. Zenit był wymagającym przeciwnikiem, a mecz mógł się różnie potoczyć. My zagraliśmy skuteczniej i trzeba przyznać że byliśmy bardziej doświadczonym, dojrzalszym zespołem - powiedział trener Nidzianki, Andrzej Wiącek.

Piast Stopnica - Samson Samsonów 3:0 (1:0), Rafał Jabłoński 40, 82 z karnego, Kamil Guła 70.

Samson: Kita - Siwek, Tomczyk, Dawid Koza, Czarnomski, Kowalski, Stodulski (70. Prędota), Damian Koza, Borowiec (60. Wrona), Moćko, Nawara (80. Kubicki).

-Zagraliśmy bardzo słaby mecz, ale według mnie kluczowy momentem spotkania była pierwsza bramka zdobyta przez gospodarzy po ewidentnym faulu na obrońcy, czego sędzia nie zauważył - powiedział trener Samsona. Mariusz Rynk

Najlepsi strzelcy: 18- Bartosz Sot (Nidzianka), 16- Marcin Pietrucha (Samborzec), 15 - Michał Smolarczyk (Moravia), 13 - Mariusz Jaros (Rudki), Mateusz Michalski (Sparta), 11 - Piotr Mazepa (Stal), 9 - Mateusz Koterbski (Stal), Piotr Rajca (Piast).

W następnej kolejce, 19.04: Gród - Stal (1:1), Sparta - Star (3:3), Neptun - Samborzec (3:2), Kamienna - Astra (1:3), Nowiny - Sokół (2:0), Moravia - Piast (0:2), Samson - Zenit (3:2), Nidzianka - Rudki (0:1).