Złota Filipowska, brązowy Borkowski - dwa medale na mistrzostwach Polski w biegach górskich

/dor/
Agnieszka Filipowska w Ustrzykach wywalczyła złoty medal. Na zdjęciu z trenerem Sylwestrem Dudkiem. Archiwum prywatne
Dwa medale zdobyli biegacze Ludowego Klubu Biegacza Rudnik na mistrzostwach Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów w biegach górskich, które odbyły się w Ustrzykach Dolnych. Po "złoto" sięgnęła Agnieszka Filipowska, a po "brąz" Mateusz Borkowski.

W Ustrzykach lekkoatleci rywalizowali na krótkich dystansach w stylu anglosaskim. Złoty medal w pięknym stylu wywalczyła Agnieszka Filipowska, która pewnie wygrała bieg juniorek młodszych na dystansie 2,5 kilometra w czasie 10 minut i 27 sekund.

Po brązowy medal sięgnął junior młodszy Mateusz Borkowski w biegu na 4 kilometry. Uzyskał czas 14 minut i 42 sekundy. - Cieszą dwa medale, które wywalczyliśmy w Ustrzykach. Świetnie spisała się Agnieszka, która była bezkonkurencyjna w kategorii juniorek młodszych - powiedział Sylwester Dudek, trener lekkoatletów Ludowego Klubu Biegacza Rudnik.