Lekkoatleci Słoneczka Busko zdobyli dwa medale na mistrzostwach Polski w biegach górskich

/dor/
Medaliści Słoneczka Busko-Zdrój – Kinga Kowalska i Damian Sator. W środku trener Zdzisław Perepiczko. Archiwum klubu
Damian Sator ze srebrem, a Kinga Kowalska z brązem mistrzostw Polski w biegach górskich.

Świetnie spisali się lekkoatleci Słoneczka Busko-Zdrój na Mistrzostwach Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w biegach górskich, które odbyły się w Ustrzykach Dolnych. Zdobyli dwa medale - Damian Sator srebrny, a Kinga Kowalska brązowy.

Lekkoatleci rywalizowali na krótkich dystansach w stylu anglosaskim. Biegi ukończyła rekordowa liczba 174 zawodników z 30 klubów.

W mocnej stawce rywali bardzo dobrze spisał się Damian Sator. Wywalczył "srebro" w biegu na 4 kilometry juniorów z wynikiem 14 minut i 25 sekund. Przegrał tylko z Patrykiem Błaszczykiem z LKS Jantar Ustka. Po brązowy medal sięgnęła młodziczka Kinga Kowalska w biegu na 1,5 kilometra. Dustans ten pokonała w 7 minut i 6 sekund.

- Jestem bardzo zadowolony ze startu moich podopiecznych. Zdobyliśmy dwa medale, zajęliśmy kilka punktowanych miejsc i potwierdziliśmy przynależność do krajowej czołówki w biegach górskich. W klasyfikacji klubowej uplasowaliśmy się na 9 miejscu z dorobkiem 17 punktów. W dodatku Damian Sator dostał powołanie do kadry, będzie reprezentował nasz kraj na mistrzostwach Europy w Gap we Francji - z zadowoleniem mówił Zdzisław Perepiczko, prezes i trener Słoneczka Busko-Zdrój.

Pozostałe miejsca lekkoatletów Słoneczka: kategoria dzieci, 600 metrów: 9. Kamil Kumor, 14. Ola Francuz, 18. Iza Banaś; dzieci starsze: 10. Patryk Banaś, 11. Patryk Grzesiak; młodzicy, 1500 m: 12. Mateusz Wróbel, 15. Joanna Gozdek, 18. Patrycja Banaś; juniorki młodsze: 18. Wiktoria Nowak; juniorzy: 15. Michał Konieczny.

Za naszym pośrednictwem prezes Słoneczka Zdzisław Perepiczko dziękuje za pomoc w przygotowaniu i wyjeździe na mistrzostwa Polski takim firmom i instytucjom, jak: Urząd Miasta i Gminy Busko Zdrój, Bank Spółdzielczy w Busku Zdroju, Hurtownia Spożywczo-Przemysłowa Sawa, Zakład Metalowo - Kotlarski SAS, Uzdrowisko Busko Zdrój S.A.