KSZO 1929 Ostrowiec. Były porażki w lidze i w pucharze

Rafał SOBOŃ
Oprócz straty punktów, klub odczuł ostatni mecz także finansowo. Za kolejne żółte kartki , przyszło zapłacić po 200 złotych.

Ważne

Ważne

Kolejny mecz KSZO 1929 Ostrowiec rozegra już w najbliższą sobotę. Rywalem będzie sąsiadujący w tabeli Bocheński Klub Sportowy. Jesienią w Ostrowcu górą byli goście, którzy wygrali 2:1. Początek meczu rewanżowego w sobotę o godzinie 17. Wynik tuż po jego zakończeniu na WWW.ECHODNIA.EU/SPORT.

Intensywny tydzień mają za sobą zawodnicy KSZO 1929 Ostrowiec. Nie był on jednak obfity w sukcesy. Przed tygodniem w środę odpadli z rywalizacji Pucharu Polski przegrywając z Granatem w Skarżysku, w sobotę ulegli Hutnikowi Kraków, a w środę ponownie - tym razem w lidze - ulegli drużynie Granatu.

W minioną sobotę na stadionie przy ulicy Świętokrzyskiej zespół KSZO 1929 podejmował ekipę Hutnika Kraków. Po sześciu zdobytych punktach, na które złożyły się wygrana z Wisłą w Sandomierzu oraz walkower za mecz z wycofanym w przerwie zimowej z rozgrywek Przebojem Wolbrom, tym razem pełna pula pojechała do Krakowa. Gospodarze już w pierwszej połowie w przeciągu czterech minut przy biernej postawie obrońców stracili dwie bramki i trudno było myśleć o wygranej, tym bardziej, że jedynym zagrożeniem ze strony KSZO były stałe fragmenty gry. Oprócz straty punktów, klub odczuł to spotkanie także finansowo. Za kolejne żółte kartki (szóste z kolei w sezonie) Michała Kosowskiego i Karola Barańskiego, przyszło zapłacić po 200 złotych.

W środowej potyczce z Granatem, już w drugiej minucie groźnie główkował Michał Stachurski, jednak chwilę później to goście wyszli na prowadzenie. Po dograniu z prawej strony Konrad Zacharski obronił strzał z 10 metrów, jednak przy biernej postawie obrońców nie miał szans przy dobitce Bartłomieja Michalskiego. Również druga bramka obciąża konto obrony. Marcin Grunt w polu karnym zagrał piłkę ręką, a rzut karny na bramkę zamienił (podobnie jak tydzień temu w meczu pucharowym) Marcin Kołodziejczyk. Po zmianie stron, w 68 minucie kolejnego gola dołożyli goście. Pressing graczy Granatu poskutkował stratą piłki i choć będący metr przed bramką grający trener KSZO Rafał Lasocki próbował ją wybić, skiksował, ta trafiła jeszcze w słupek po czym do siatki skierował ją Michalski ustalając wynik spotkania na 3:0 dla Granatu.

Ostatnie mecze

KSZO 1929 Ostrowiec - Hutnik Nowa Huta 0:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Mariusz Bienias 23 minuta., 0:2 - Mateusz Gamrot 27. KSZO 1929: Zacharski - Stachurski, Lasocki, Grunt, Barański (75. Karasek) - Dryka (46. Sudy) - Dziadowicz, Mikołajek, Gehman (70. Stawiarski), Mąka (74. Skwarliński) - Kosowski.

KSZO 1929 Ostrowiec - Granat Skarżysko 0:3 (0:2). Bramki: 0:1 Bartłomiej Michalski 10 minuta, 0:2 Marcin Kołodziejczyk 33 (karny), 0:3 Michalski 68. KSZO 1929: Zacharski - Stachurski, Lasocki, Grunt, Barański - Gehman (46. Sadłowski), Mąka, Dziadowicz (85. Skwarliński), Mikołajek, Sudy - Kosowski (75. Stawiarski)