Siatkarki Jedynki przegrały na finiszu. Ostrowczanki wicemistrzyniami III ligi

/waf/
Kamil Markiewicz
Nie udał się wyjazd na mecz o mistrzostwo III ligi kobiet w siatkówce SMS MUKS Jedynka. W decydującym o mistrzostwie meczu ostrowczanki uległy SPS Construction Kielce.

W piątek w hali przy ulicy Krzemionkowej w Kielcach odbył się ostatni mecz w III lidze piłki siatkowej pomiędzy SMS MUKS Jedynka a SPS Construction Kielce. Zwycięstwo którejś z drużyn dawało jej mistrzowski tytuł.

Mecz zaczął się bardzo pomyślnie dla ostrowczanek, które wygrały dwa sety- do 24 i 14 punktów. - I tu zaczęły się problemy, gdyż moje dziewczęta uwierzyły zbyt szybko w zwycięstwo, a drużyna z Kielc zaczęła się mobilizować i walczyć o każdą piłkę- mówi Wojciech Gawron, trener Jedynki. Przegraliśmy dwa kolejne sety. W tie-breaku zadecydowała bardzo dobra zagrywka zespołu z Kielc, z którą nie mogliśmy sobie poradzić, a co za tym idzie, mieliśmy kłopot w rozegraniu i skończeniu piłek.

Mistrzem III ligi został SPS Construction, ostrowczankom przypadło drugie miejsce, a trzecią lokatę zajęły akademiczki z UJK Kielce. - Myślę, że gdybyśmy potraktowali poważnie mecze z zespołem ze Skarżyska, który przegraliśmy 1:3 na wyjeździe i wyjazdowy mecz z UJK, również przegrany w tym samym stosunku, to piątkowy mecz miałby zupełnie inny charakter- mielibyśmy przewagę 4 punktów nad SPS- mówi z żalem trener ostrowczanek.- Cieszy fakt rozegrania przez moje zawodniczki 5 setów na dobrym poziomie.

Na uwagę zasługuje fakt, iż kapitan ostrowieckiego zespołu Agata Kapusta została MVP III ligi.