Finał wojewódzki szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce. Porażka dziewcząt z Ostrowca

Waldemar FRAŃCZAK
Kamil Markiewicz
Dwa ostrowieckie zespoły uczestniczyły w finale wojewódzkim dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych w piłkę siatkową. Niestety, mistrzowski tytuł powędrował do Sandomierza.

Zawody odbyły się w poniedziałek, 14 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Liceum Ogólnokształcącym numer III imienia Władysława Broniewskiego w Ostrowcu.

Reprezentantki tych dwóch ostrowieckich szkół znalazły się w gronie sześciu finalistów. Zespoły po losowaniu zostały podzielone na dwie grupy. Ich zwycięzcy rozegrali mecz o 1. miejsce, a drużyny z miejsc drugich- o 3. miejsce. Drużynom, które zajęły trzecie miejsca w grupach przydzielono 5 miejsca.

Obie ostrowieckie drużyny los złączył w jednej grupie. Dziewczęta z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego wywalczyły w niej 1. miejsce pokonując po 2:0 ostrowieckie Liceum numer III i I Liceum Ogólnokształcące z Włoszczowy. Drugą lokatę zapewniły się uczennice popularnego "Bronka", które wygrały z włoszczowiankami 2:1.

Rywalkami podopiecznych Wojciecha Gawrona w meczu o mistrzostwo województwa były dziewczęta z II Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu. Niestety, ostrowczanki uległy 1:2. Mecz o 3. miejsce przegrały również podopieczne Beaty Bocheńskiej z Liceum numer III, które 1:2 uległy I Liceum Ogólnokształcącego ze Skarżyska. W gronie wyróżnionych zawodniczek znalazły się: Agata Kapusta, Daria Kaczmarska i Aleksandra Okoń - Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego oraz Magdalena Kośla i Martyna Ćwiklińska- Liceum Ogólnokształcącego numer III.