Dobry start Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai. W Ząbkach cztery razy stanęli na podium

/dor/
Od lewej Andrzej Cupryjak-Socha, Konrad Gołuzd, Kacper Zych, Krzysztof Obara, Aleksander Skowron, Piotr Bezak i Przemysław Bezak po udanym starcie w Ząbkach. Archiwum prywatne
Kolejny medalowy start zaliczyli reprezentacji Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai. Tym razem na XX Mistrzostwach Polski sanda/qingda, które odbyły się w Ząbkach koło Warszawy.

Zawody zgromadziły około 160 zawodników z wiodących klubów w Polsce. Nie zabrakło też skromnej reprezentacji Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai. Spisali się bardzo dobrze - zdobyli łącznie trzy złote medale i jeden srebrny. W qingda bezdyskusyjne zwycięstwo w kategorii wiekowej 10 lat w wadze 35 kilogramów odniósł Konrad Gołuzd. "Złoto" w kategorii wiekowej 12 lat w wadze 59 kilogramów wywalczył Krzysztof Obara. Drugie miejsce w grupie 9-10 lat w kategorii 37-39 kilogramów po bardzo emocjonującej walce finałowej zdobył Kacper Zych. "Złoto" w kategorii mężczyzn 19-36 lat w 75 kilogramów po pięcioletniej przerwie i dogrywce wywalczył Przemek Bezak. - Był to udany start moich podopiecznych. Należy jeszcze zwrócić uwagę na start Aleksandra Skowrona, który, niestety, przegrał pierwszą walkę eliminacyjną i odpadł z dalszej rywalizacji - powiedział trener tradycyjnego kung-fu Andrzej Cupryjak-Socha.

Za naszym pośrednictwem dziękuje on Jarosławowi Grabda, właścicielowi firmy Biuro Ubezpieczeń, Mieczysławowi Sas, Drukarni Stemag za to, że klub mógł wykupić licencję na 2014 rok oraz Urzędowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój na czele z burmistrzem Waldemarem Sikorą.